تصفیه‌خانه آب دیواندره افتتاح می‌شود

مدیر عامل شرکت آبفا کردستان گفت: در سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان کردستان تصفیه خانه آب دیواندره با هزینه ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به طور رسمی افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از کردستان، محمد فرهاد با اعلام این خبر اظهار کرد: با هدف تأمین آب بلندمدت پایدار برای شهر دیواندره، اجرای پروژه تصفیه خانه آب از سال ۱۳۹۱ با ظرفیت تصفیه آب به میزان ۲۵۰ لیتر بر ثانیه آغاز و تا پیش از دولت سیزدهم با صرف ۳۵ میلیارد تومان هزینه ۶۷ درصد پیشرفت داشت، اما به دلیل عملکرد نامناسب پیمانکار، وی خلع ید و عملیات اجرایی متوقف شده بود.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: با سفر وزیر نیرو در دی ماه سال ۱۴۰۰ به استان، دستورات لازم در راستای تأمین منابع مالی و شروع به کار مجدد پروژه صادر و بلافاصله با بەکارگیری پیمانکار، عملیات اجرایی ادامه یافت و مقرر شد تا پایان شهریورماه امسال این پروژه به اتمام برسد.

فرهاد افزود: با توجه به نیاز آبی شهر دیواندره، راه اندازی تصفیه خانه آب دیواندره، پیش از موعد و طی اقدامی جهادی در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه در مردادماه جاری، تصفیه خانه وارد مدار و تنش آبی شهر برطرف شد.

وی با اشاره به هزینه ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی برای این پروژه خاطرنشان کرد: از مجموع ۲۵۰ لیتر بر ثانیه ظرفیت تصفیه آب در این پروژه، ۱۷۰ لیتر برای شهر دیواندره و مابقی برای ۷۲ روستای مجتمع اوباتو در نظر گرفته شده تا تأمین آب این روستاها نیز انجام شود.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به استان این پروژه به طور رسمی به بهره برداری خواهد رسید، افزود: با تکمیل این پروژه جمعیت ۵۱ هزار نفری شامل شهر دیواندره و ۷۲ روستای مجتمع اوباتو از آب شرب سالم و بهداشتی به صورت پایدار بهره‌مند شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha