جایگاه نخست ایران در تولید واکسن در منطقه

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۱۰۰ سال از واکسن سازی انستیتو پاستور میگذرد و بر اساس رتبه بندی سازمان بهداشت جهانی رتبه اول منطقه در تولید واکسن را داریم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت(طبنا)بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از مرکز تولید واکسن سلمان فارسی وابسته به انستیتو پاستور گفت: این مرکز در ۲۵ هزار متر مربع در حال ساخت است و در دولت سیزدهم از ۳۵ درصد به ۷۰ درصد پیشرفت رسیده است .

وی افزود: با توجه به رشد بیماری های ویروسی در جهان، باید خطوط تولید مجهز واکسن داشته باشیم و این طرح در دو سال به دو برابر پیشرفت رسیده است چراکه نظیر این طرح در منطقه نداریم و امیدواریم نیاز منطقه به واکسن را برطرف کند.

وزیر بهداشت ادامه داد: امیدواریم در پیشگیری از بیماری های محتمل با کمک واکسیناسیون موفق باشیم و در این مرکز دو واکسن پنوموکوک (عامل سینه پهلو) و واکسن روتا ویروس تولید می شود.

وی گفت: ۱۰۰ سال از واکسن سازی انستیتو پاستور می گذرد و بر اساس رتبه بندی سازمان بهداشت جهانی رتبه اول منطقه در تولید واکسن را داریم .

عین الهی ادامه داد : در دوران کرونا ۶ نوع واکسن تولید کردیم که نشان دهنده قدرت ایران در صنعت واکسن سازی است.

وزیر بهداشت با اشاره به اجرایی شدن طرح راهیان پیشرفت در وزارت بهداشت افزود: در این طرح از دانشجویان همه رشته ها دعوت می شود از پیشرفت های کشور در عرصه تولید واکسن های مختلف بازدید کنند.

در پایان عین اللهی گفت: تولید کیت های آزمایشگاهی و تولید نیاز های دارویی کشور در سرم های مورد نیاز برای جوانان بسیار امید افرین است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha