۱۶ کیلومتر طرح انتقال آب سد قوچم به دهگلان اجرا شد

استاندار کردستان گفت: خط انتقال آب از سد قوچم به شهر دهگلان ۲۵ کیلومتر طول دارد که ۱۶ کیلومتر آن لوله‌گذاری و ۲۱ کیلومتر نیز کانال‌کنی شده است.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از کردستان، اسماعیل زارعی کوشا در جریان بازدید از خط انتقال آب از سد قوچم به شهرهای دهگلان و قروه اظهار کرد: این پروژه‌ یکی از مهمترین طرح‌های عمرانی استان و حتی وزارت نیرو است که با جدیت در حال اجراست.

وی با بیان اینکه در جلسات مختلف با وزیر نیرو تصمیمات خوبی برای اجرای این طرح گرفته شد که در کمترین زمان ممکن به اتمام برسد، افزود: با وجود همه مشکلات، این طرح از نظر اجرایی، هماهنگی و انسجام خوبی به ویژه در دهگلان دارد.

استاندار کردستان دغدغه اصلی پیمانکاران را بحث منابع مالی عنوان کرد و ادامه داد: از محل ماده ۵۶ تسهیلات بانکی با ضمانت دولت، پیگیری های خوبی صورت گرفته است.

زارعی کوشا یادآور شد: امروز عملیات اجرایی از سمت قروه به دهگلان نیز آغاز می شود تا کار با سرعت بیشتری پیش رود.

نماینده قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: قرار است از طریق سد قوچم، ۳۲.۷ میلیون مترمکعب آب شرب و صنعت شهرستان های دهگلان و قروه تامین شود.

پرویز اوسطی با بیان اینکه ۲ فاز خط انتقال آب سد قوچم به دهگلان و قروه اجرا شده و فاز سوم ۶۱ کیلومتر پیشرفت دارد، افزود: برای اتمام پروژه سه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و باید هر چه زودتر مشکل تنش آبی این شهرستان‌ها برطرف شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha