افزایش ۱۸۰ درصدی اعتبارات پروژه‌های آبی کردستان در دولت سیزدهم

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان گفت: کلیه اعتبارات مصوب و تخصیص یافته طرح‌های ملی، ملی‌استانی و استانی این شرکت پیشرفت چشمگیری داشته است.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از کردستان، مهندس آریانژاد خاطرنشان کرد: اعتباری که برای پروژه‌های آبی این استان در دولت سیزدهم (سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱) مصوب گردید بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال است.


وی به تخصیص خوب اعتبارات در دو سال اخیر اشاره کرد و افزود: طی دو سال اخیر حدوداً ۱۳ هزار میلیارد ریال اعتبار به پروژه‌های این شرکت اختصاص یافت که این مبلغ نسبت به سال‌های قبل از دولت سیزدهم (۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹) رشد ۱۸۰ درصدی به دنبال داشته است.


مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان اضافه کرد: اعتبارات مصوب محقق شده در طرح‌های ملی و ملی استانی در سال ۱۴۰۱ به میزان ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بوده که این مبلغ بسیار نزدیک به اعتبار مصوب مورد انتظار بر اساس شاخص نرخ تورم سالیانه به میزان ۱۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال می باشد.

آریانژاد تصریح کرد: این جهش اعتباری، در نوع خود بی‌سابقه بوده و همین امر سبب شد پیشرفت قابل توجهی در طرح‌های توسعه منابع آب استان حاصل گردد و بعد از این نیز چشم‌اندازهای روشن و امیدآفرینی را در بخش آب استان و جهت اتمام کامل پروژه‌های حاضر، رقم خوهد زد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha