همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه الزهرا(س) شهر کربلا

معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه الزهرا(س) شهر کربلا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از فارس، دکتر «سید حسن سراج» گفت: در وبیناری که با موضوع همکاری های علمی دو دانشگاه علوم پزشکی شیراز و الزهرا(س) شهر کربلا برگزار شد، ضمن معرفی دانشگاه ها و توانمندی های موجود، آمادگی برای گسترش همکاری های آموزشی، پژوهشی و آموزشی دو جانبه نیز اعلام شد.

معاون بین الملل دانشگاه همچنین با اشاره به پیشینه شیراز در علوم پزشکی و فراهم بودن بسترهای لازم، به انتقال تکنولوژی و تبادل دانش به ویژه در علوم داروئی بین دو مجموعه در کنار همکاری های آموزشی و پژوهشی اشاره کرد.

او ادامه داد: برنامه ریزی برای بازدید اساتید کشور عراق از مجموعه دانشگاه و بخش های داروئی و درمانی و نیز پیگیری جلسات آینده مسوولان دو دانشگاه، از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

رئیس بخش داروسازی و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا (س) شهر کربلا نیز در این نشست مجازی گفت: این مجموعه به عنوان یکی از جدیدترین دانشگاه های کشور عراق، به لحاظ استاد و دانشجو در سال های اخیر پیشرفت قابل ملاحظه ای در سطح کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس داشته است.

دکتر «قاسم الخضائی»، برگزاری کنفرانس ها، سمینارهای مشترک و تبادل اساتید و دانشجویان را از جمله زمینه های موجود برای همکاری های آینده با دانشگاه علوم پزشکی شیراز دانست.

این نشست وبیناری، با حضور دکتر «قاسم الخضائی» رئیس بخش داروسازی و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا(س) شهر کربلا، دکتر «سید حسن سراج» معاون بین الملل و «علی طاهری» کارشناس روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha