ایران گروه همکاری سلامت در آمریکای لاتین و آفریقا تشکیل می‌دهد

دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران به دنبال تشکیل گروه‌های همکاری حوزه سلامت با تعدادی از کشورهای آمریکای لاتین و کشورهای آفریقایی است.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت(طبنا)محمدحسین نیکنام روز سه‌شنبه افزود: کشورهای ایران، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، عراق و نماینده سازمان جهانی بهداشت در یک گروه حضور دارند و پیشتر این گروه پنج عضو داشت اما اکنون این گروه به G۵+ تبدیل شده است و برنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل این گروه‌ها برای تقویت همکاری‌های حوزه سلامت است.

نیکنام تصریح کرد: در منطقه به دنبال تقویت همکاری‌های منطقه‌ای بهداشتی و درمانی با تعدادی از کشورهای عربی با تولید ناخالص داخلی بالا (GDP) در حوزه خلیج فارس هستیم.

دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت به دیدار وزرای بهداشت جمهوری اسلامی ایران و عربستان در حاشیه مجمع جهانی سلامت در ژنو و در یک وبینار اشاره کرد و افزود: در آینده نزدیک تفاهم‌نامه ارتقای همکاری‌های حوزه سلامت بین ایران و عربستان امضا می‌شود که شامل بخش‌های مختلف است.

وی یادآور شد: تفاهم‌نامه پیشنهادی، تبادل شده و مورد تایید طرفین قرار گرفته که در اولین فرصت در تهران یا ریاض به امضای وزرای بهداشت ۲ کشور خواهد رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha