۹۷۰ میلیارد تومان اعتبار به طرح های محرومیت زدایی زنجان اختصاص می یابد

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، گفت: قرارداد دوم طرح محرومیت زدایی استان زنجان برای آبرسانی به ۱۵۷ روستا با اعتباری بالغ بر ۹۷۰ میلیارد تومان طی هفته آتی امضا و ابلاغ می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت (طبنا)زنجان، اتابک جعفری لور در سفر یک روزه به استان زنجان که با هدف بازدید از روند اجرای پروژه ها و رفع موانع و تسریع در حل مشکلات آبرسانی استان به ویژه طرح های تامین آب اضطراری شرکت آبفا استان زنجان انجام گرفت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: قرارداد دوم طرح محرومیت زدایی استان زنجان برای آبرسانی به ۱۵۷ روستا طی هفته آتی امضا و ابلاغ می شود.

وی افزود: این طرح با اعتباری بالغ بر ۹۷۰ میلیارد تومان، و جمعیتی افزون بر ۸۴ هزار نفر را از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره مند می کند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، ادامه داد: پیگیری تامین اعتبار برای آبرسانی به روستاهای دارای تنش آبی شهرستانهای ابهر، خرمدره و سطانیه و همینطور اجرای طرح های رفع تنش آبی در شهرهای ابهر، خرمدره، قیدار، گرماب و کرسف از دیگر مصوبات این سفر بوده است.

جعفری تصریح کرد: همچنین  پیگیری تدوین برنامه بلند مدت تامین آب شهرستانهای ابهر و خرمدره از حوزه حوزه های شمالی شهرستان و از سد تالوار برای شهرستان خدابنده، دیگر مصوبه ای بود که در این سفر مورد تصویب قرار گرفت.

وی با تأکید بر ضرورت تامین تجهیزات مورد نیاز شرکت های آب و فاضلاب برای خدمات رسانی هرچه بهتر به مشترکین گفت: تامین بیل مکانیکی و تانکر آبرسانی سیار برای امور آب و فاضلاب شهرستان خدابنده نیز بزودی انجام می پذیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت (طبنا)زنجان،بازدید از تصفیه خانه آب شهرهای ابهر و خرمدره، بازدید از سد کینه ورس و همچنین شرکت در جلسه بررسی مسائل آبرسانی شهرستانهای ابهر، خرمدره و سلطانیه با حضور حجت الاسلام دکتر شجاعی نماینده مجلس شورای اسلامی و بازدید از روستاهای مسگر و عینیجک در شهرستان خدابنده و شرکت در جلسه بررسی وضعیت آبرسانی شهرستان خدابنده با حضور سید البرز حسینی نماینده خدابنده در مجلس شورای اسلامی از جمله برنامه های سفر یک روزه مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به استان زنجان بود.

آغاز عملیات اجرایی احداث مخزن ۵۰۰۰ متر مکعبی شهر قیدار با اعتبار بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال از دیگر برنامه های  بود که همرزمان با سفر مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به استان زنجان انجام شد.

انتهای پیام/ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha