بیش از ۶ هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی  کردستان اهدا شد

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان از اهدای بیش از ۶ هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان کردستان توسط بنیاد علمی آموزشی قلم چی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از کردستان، معصومه حسنی خونسار با اعلام این خبر اظهار کرد: کتاب‌های اهدایی شامل دو هزار و ۱۱۶ جلد کتاب از منابع آموزشی قلم‌چی برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی (ابتدایی، متوسطه اول و دوم و کنکوری‌ها) و سه هزار و ۹۲۵ جلد کتاب گروه کودک از سه انتشارات (مبتکران، نردبان و پرستو) بوده است.


حسنی خونسار عنوان کرد: کتاب های اهدایی توسط انتشارات قلم چی با حضور نمایندگان این موسسه و رئیس مجمع خیرین کتابخانه ساز استان در کتابخانه مرکزی سنندج به نمایندگان کتابخانه های عمومی تحویل داده شد.


وی ارزش کتاب های اهدایی را بالغ بر ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برشمرد و بیان کرد: کتاب های اهدایی به زودی در قفسه های ۵۳ باب کتابخانه عمومی در کتابخانه های عمومی استان قرار می گیرد تا علاقمندان و به ویژه متقاضیان حضور در کنکور سراسری از آن ها استفاده کنند.


سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان با تقدیر از فعالیت های بنیاد قلم چی، تصریح کرد: این بنیاد هر سال علاوه بر فعالیت های عام المنفعه، اقدام به اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی در مناطق مختلف کشور می کند و این امر در غنی سازی منابع کتابخانه ای بسیار تاثیرگذار است.


حسنی خونسار گفت: اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی امری پسندیده و بسیار ارزشمند است و می تواند علاوه بر ارتقای سرانه منابع کتابخانه ای، به جذب کتابخوانان بیشتر برای حضور در این نهاد فرهنگی کمک کند.


وی اضافه کرد: بنیاد علمی آموزشی قلم چی در سال های گذشته نیز چند هزار کتاب کمک آموزشی به کتابخانه های عمومی استان کردستان اهدا کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha