جشنواره موسیقی اقوام فرصتی برای معرفی ظرفیت های فرهنگی کردستان است

استاندار کردستان گفت: برگزاری جشنواره موسیقی اقوام ایرانی به میزبانی کردستان، فرصتی برای معرفی و آشنایی با فرهنگ و هنر ایران‌زمین و معرفی ظرفیت‌های فرهنگی کردستان است.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره موسیقی ویژه اقوام ایرانی در سینما بهمن سنندج، اظهار کرد: کردستان، استان ۱۸ هزار شهید مهاجر و ۵۴۰۰ شهید انصار است و زادگاه علما و هنرمندان به نام و بلندآوازه است.

استاندار کردستان افزود: مفتخریم که جشنواره فاخر موسیقی اقوام را در شهر زیبای سنندج برگزار می کنیم و همزمان میلاد پیامبر را به عنوان رخداد بزرگ جشن می‌گیریم.

زارعی‌کوشا تصریح کرد: جشنواره موسیقی اقوام موسوم به جشنواره موسیقی سنه در تجارب راهبردی است که مقام معظم رهبری در سفر پرخیر و برکتشان در سال ۸۸ به کردستان همه ما را به آن سمت هدایت کردند و فرمودند کردستان یک استان فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه ایده این جشنواره در سفر رئیس سازمان صداوسیما به کردستان طرح شد اظهار کرد: کردستان مملو از ظرفیت‌های فراوان از مواهب خدادای است که یکی از آنها میراث ناملموس موسیقی است که بسیاری از مورخان کردستان را یکی از قدینی‌ترین خاستگاه‌های موسیقی جهان نام برده‌اند.

وی اعلام کرد: موسیقی که به ۴۰۰ سال پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد برای این قوم ثبت شده و این جشنواره فرصتی برای معرفی و آشنایی با فرهنگ و هنر ایران‌زمین و معرفی ظرفیت‌های فرهنگی کردستان است.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: در کنار این اقدامات فرهنگی که مهمانی بزرگ احمد دیروز در سنندج برگزار شد و بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر از مردم شرکت کردند و شب قبل آن هم در مریوان برگزار شد، به یاد ندارم که تاکنون برنامه‌ای با این حجم جمعیت برگزار شده باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در دولت سیزدهم هم قدم‌های بزرگی برای کردستان برداشته شده است و ظرف دو سه هفته آینده هم بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه در کردستان به بهره‌برداری می‌رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha