حقوق بازنشستگان به ۹۰ درصد حقوق شاغلین هم تراز می رسد

زنگنه، سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مصوبه این کمیسیون درباره افزایش حقوق بازنشستگان را تشریح کرد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری سلامت(طبنا)محسن زنگنه، سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم با اشاره به مصوبه این کمیسیون درباره افزایش حقوق بازنشستگان در سال‌های اجرای برنامه هفتم گفت: کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مصوب کرد که در طول سال‌های برنامه با تاکید بر سه سال اول به گونه‌ای افزایش حقوق و درصد افزایش حقوق بازنشستگان نسبت به شاغلین صورت گیرد که حقوق بازنشستگان به ۹۰ درصد حقوق شاغلین همتراز برسد.

وی افزود: فرمولی که در نهایت نمایندگان به آن رای دادند بدین ترتیب است که اگر فرض کنیم فاصله ای بین حقوق کارمند شاغل و بازنشسته وجود دارد و این فاصله ۱۰۰ است، مقرر شد که ۴۰ درصد در سال اول، ۳۰ درصد در سال دوم و ۳۰ درصد در سال سوم جبران شود تا نهایتا حقوق بازنشسته به ۹۰ درصد حقوق شاغل برسد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر ما بخواهیم حقوق بازنشستگان را در سال ۱۴۰۳ در کل کشور به ۹۰ درصد حقوق شاغلین برسانیم حدودا بین ۲۰۰ الی ۲۳۰ هزار میلیارد تومان منابع نیاز داریم و طبیعی است که تامین این منابع در یک سال امکان پذیر نیست. به همین علت ما یک فضای پلکانی را ترتیب دادیم که بتوانیم در سه سال به این رقم دست پیدا کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha