پیام دبیرکل انجمن اسلامی پزشکان ایران به مناسبت روز پرستار

دبیرکل انجمن اسلامی پزشکان ایران در پیامی با قدردانی از تلاش‌های بی‌دریغ کادر درمان  پرستاران، سالروز ولادت باسعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار را تبریک گفت. 

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت(طبنا)در متن پیام سید علی ریاض آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

نامگذاری سالروز میلاد با سعادت عقیله ی بنی هاشم، حضرت زینب کبری سلام الله علیها، بزرگ بانوی کربلا، به نام روز پرستار تقارن فرخنده‌ای برای قدردانی از این قشر فداکار است، چرا که عزم و اراده استوار این ایثارگرانِ عزیز، سلامتی و آرامش را در کالبد جامعه می‌دمند.

خدمات این عزیزان که همواره به‌عنوان اسوه‌های مجسم ایثار و پاسداشت کرامت انسانی‌ شناخته می‌شوند در حافظه تاریخی ایران اسلامی باقی
خواهد ماند.

تجلی این خدمات، جانفشانی‌ها و ایثارگری‌های دلسوزانه در دوران دفاع مقدس و در سال‌های اخیر در اپیدمی بیماری منحوس کرونا به نمایش گذاشته شد.

امروز نیز در صحنه جهانی این ایثارگران در قامت پرستار در غزه می‌ایستند، مجروح، اسیر و شهید می‌شوند که مبادا کودک زخم خورده فلسطینی که تنها بماند.

پرداخت مزد این ایثارگری یقینا با هیچ پاداش مادی امکان‌پذیر نیست. اما

پیام دبیرکل انجمن اسلامی پزشکان ایران به مناسبت روز پرستارنباید رسیدگی به وضعیت معیشتی این عزیزان را که تاکنون بردبارانه در نظام سلامت نقش آفرین بوده‌اند، فراموش کرد. لذا انجمن اسلامی پزشکان ایران پیگیری تحقق این مطالبه را یکی از اولویت‌های خود می‌داند.

در پایان بر خود فرض می دانم تا به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ سلامت کشور، این روز را به تمامی پرستاران و کادر درمان، تبریک عرض کنم.

دکتر سید علی ریاض
دبیرکل انجمن اسلامی پزشکان ایران

پیام دبیرکل انجمن اسلامی پزشکان ایران به مناسبت روز پرستار

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha