سرانه تخت بیمارستانی در حاشیه پایتخت ۰.۵ است

معاون درمان وزارت بهداشت، سرانه تخت بیمارستانی در حاشیه شهر تهران را ٠.۵ اعلام کرد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت(طبنا)سعید کریمی، با اشاره به افتتاح بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار، گفت: اکنون در تهران ٣٢ هزار تخت بیمارستانی داریم و جمعیت تهران ١۵ میلیون نفر بوده و سرانه تخت به جمعیت در تهران در دولت سیزدهم به ٢.١ رسیده است.

وی ادامه داد: در دولت سیزدهم در تهران ٢ کلان بیمارستان غدیر و حضرت مهدی با ۱۸۰۰ تخت به بهره‌برداری رسید. البته باید توجه داشت که در کلانشهر تهران با وجود سرانه تخت مناسب، کمبود تخت وجود دارد و ۵٠ تا ۶٠ درصد بیمارستان‌های جنرال تهران بیماران ارجاعی از سایر استان‌ها هستند.

کریمی با اشاره به سرانه پایین تخت بیمارستانی در حاشیه تهران، افزود: در حاشیه شهر تهران ۲۵۰۰ تخت و ۵ میلیون نفر جمعیت دارد و سرانه تخت بیمارستانی ٠.۵ است که این میزان سرانه نامطلوب است.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره افتتاح سه بیمارستان در حاشیه شهر تهران در دولت سیزدهم برای بهبود سرانه تخت بیمارستانی، گفت: بیمارستان ملارد، بیمارستان پردیس بومهن و بیمارستان شهریار برای بهبود وضعیت تعداد تخت‌های بیمارستانی در حاشیه تهران به بهره برداری رسیده است.

کریمی یادآوری کرد: سه بیمارستان ورامین، پیشوا و اسلامشهر در حاشیه شهر تهران در انتظار افتتاح هستند.

به گفته معاون درمان وزارت بهداشت، در حال حاضر سرانه تخت بیمارستانی در کشور ۱.۸۹ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت است که باید به عدد ۲.۵ برسد.

در همین حال، سرانه تخت بیمارستانی در جهان، ۳.۱ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha