معافیت مالیاتی حقوق کارگران و کارمندان ۱۲ میلیون تومان شد

سخنگوی دولت گفت:براساس دستور رئیس جمهور تمام مشاغلی که تا سقف ۱۲ میلیون تومان در ماه دریافتی داشته باشند، کاملا معاف از مالیات هستند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری سلامت(طبنا)علی بهادری جهرمی روز سه‌شنبه هفتم آذر در مقدمه نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا و تبریک روز نیروی دریایی از بهره‌برداری از ایستگاه متروی پرند خبر داد و گفت: این طرح که اولین گام‌های آن ۱۸ سال پیش برداشته شده بود در دولت سیزدهم تکمیل و تست گرم آن انجام شده تا به نیم میلیون جمعیت ساکن پرند برای سهولت در رفت و آمد، کمک کند.

وی این افتتاح را گام و قطعه‌ای دیگر در نهضت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام خدماتی و بیمارستانی دولت سیزدهم دانست که دولت مردمی آن را آغاز کرده است.

لایی‌روبی خلیج گرگان و کانال آشوراده با دستور رئیس جمهور

سخنگوی دولت همچنین از تحقق و عملیاتی شدن دستور رئیس جمهور مبنی بر لایی‌روبی خلیج گرگان و کانال آشوراده خبر و توضیح داد: طبق دستور آیت‌الله رئیسی در سفر سال گذشته به گرگان این خلیج که ۹ کلیومتر طول و عرض ۷۰ تا ۴۰۰ متری دارد، لایروبی و مسیر انتقال آب خزر به گرگان تسهیل و آبگیری اولیه انجام شد تا مشکلات زیست محیطی آن برطرف شود. بهره برداری از آنکه در سفر آتی رئیس جمهور انجام می‌شود و موجب خواهد شد که این منطقه زیستی به چرخه عالی و طبیعی نزدیک شود.

وی افزود: با آبگیری و لایروبی این خلیج امکان تردد شناورهای سبک حاصل می‌شود و کیفیت آب افزایش یافته و گرد و غبار و ریزد گرد را که به واسطه خشکی خلیج گرگان به وجود آمده بود، کاهش می‌یابد. همچنین به حفظ زندگی ۱۵ گونه ماهی و ۱۵۰ هزار پرنده مهاجر هم کمک خواهد شد.

فاز دوم فرودگاه امام (ره) با ظرفیت جابه جایی ۳۵ میلیون مسافر افتتاح می‌شود

بهادری جهرمی خبر خوش دیگر را آغاز عملیات فاز ۲ فرودگاه امام (ره) اعلام و در توضیح جزئیات آن گفت: فاز دوم فرودگاه بین‌المللی امام خمینی ره با مشارکت طرف ایرانی و چینی در طی ۵ سال و با سرمایه گذاری حدود ۲و نیم میلیارد یورویی ساخته می‌شود که رایزنی‌های ساخت این فرودگاه با همکاری طرف چینی، در سفر رئیس جمهور و معاون اول انجام شد.

وی افزود: فاز اول این فرودگاه قادر به جابه‌جایی ۱۰ تا ۱۱ و در نهایت ۱۵ میلیون نفر مسافر بود ولی فاز دوم به تنهایی ۳۵ میلیون نفر جابه‌جا خواهد شد و بسیار هم پیشرفته و مطابق با استانداردهای روز جهان ساخته خواهد شد.

۲۹ میلیون ایرانی از پنجره ملی خدمات هوشمند استفاده می‌کنند

سخنگوی دولت در توضیح اقدامات انجام شده در حوزه پنجره خدمات هوشمند گفت: تا سال ۱۴۰۰ تنها ده دستگاه به پنجره هوشمند متصل بود که این تعداد اکنون به ۱۳۳ دستگاه رسیده یعنی اکثریت قریب به اتفاق دستگاه‌ها به این پنجره متصل شده‌اند و نیمی از خدمات و ۶۳ درصد مجوزها هم از این طریق انجام و صادر می‌شود.

بهادری جهرمی افزود: تاکنون ۱۳۰۰ مجوز و ۲ هزار و۲۱ خدمت از این طریق به مردم ارائه شده و بیش از ۲۹ میلیون ایرانی از این خدمات استفاده می‌کنند.

وی افزود: دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات از ۱۰ دستگاه به ۱۳۳ دستگاه افزایش یافته است و ۹۸ درصد خدمات دولت هوشمند نیز افزایش یافته است، وزیر ارتباطات به صورت ماهانه گزارش این اقدامات را در جلسات هیات دولت اعلام می‌کند که امیدوارم با همکاری دستگاه‌های خارج از دولت، ارائه این خدمات سرعت گیرد.

سخنگوی دولت درباره سفرهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای رئیس‌جمهور و دستاوردهای آن توضیح داد: توسعه روابط منطقه‌ای و همسایگی دستاوردهای متعددی، در جنبه‌های امنیتی، اقتصادی، زیرساختی داشته است.

توافق بر عبور خط ترانزییت از ایران و فعال شدن مجدد سوآپ گازی دو دستاورد مهم اجلاس اکو

جهرمی گفت: در سفرهای اخیر ایت‌الله رئیسی به ازبکستان و تاجیکستان یکی از دستاوردها تاکید کشورهای حاضر در نشست مبنی بر عبور خط ترانزیتی و تجاری از ایران بود که نشانگر نوعی وفاق حداکثری در این زمینه و تاکید بر این نکته مهم بود که مسیرهای تجاری عبوری از ایران هم اقتصادی‌تر و هم بهتر است.

وی تصریح کرد: این اقدام به بازگشت جمهوری اسلامی به جایگاه ترانزیتی موثر کمک خواهد کرد تا از موقعیت جغرافیای خود حداکثر استفاده را داشته باشد. در اجلاس اکو که اجلاس اقتصادی بود موضوع غزه اولویت پیدا کرد و بیانیه‌ای در این موضوع به واسطه تلاش‌های ایران صادر شد.

بهادری جهرمی دستاور دیگر را فعال شدن مجدد سوآپ گازی اعلام کرد و گفت: با این اتفاق هم درآمدهای مالی برای کشور ایجاد شد و هم امکان ایجاد تراز در نیازهای گازی در شمال کشور فراهم شد که پیش از این با عدم ارتباط با این کشورها از دست رفته بود.

سفرهای خارجی رئیس جمهور منجر به رکوردشکنی در تجارت خارجی شد

سخنگوی دولت امکان اعزام رایزن‌های بازرگانی، برگزاری نمایشگاه اختصاصی، و امضای موافقت نامه‌های تجاری و ترجیحی که به تسهیل تجارت کمک می‌کند را از مهمترین دستاوردهای سفرها دانست و گفت: سفرهای اخیر رئیس جمهور زیرساخت‌ها و فرآیندها برای تحقق نیازهای کشور را فراهم کرد. این سفر به رکورد شکنی در تجارت خارجی منجر و به رقم ۱۱۲ میلیارد دلاری رسید.

سخنگوی دولت درباره سفرهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای رئیس‌جمهور و دستاوردهای آن توضیح داد: توسعه روابط منطقه‌ای و همسایگی دستاوردهای متعددی، در جنبه‌های امنیتی، اقتصادی، زیرساختی داشته است.

با دستور رئیس جمهور معافیت مالیاتی حقوق کارگران و کارمندان به ۱۲ میلیون تومان در ماه افزایش پیدا خواهد کرد

سخنگوی دولت گفت: براساس دستور رئیس جمهور برخی اصلاحات در لایحه بودجه ایجاد خواهد شد؛ یکی از اصلاحات مورد نظر افزایش کفِ معافیت مالیاتی کارگران و کارکنان به ۱۲ میلیون تومان در ماه است. براین اساس تمام مشاغلی که تا سقف ۱۲ میلیون تومان در ماه دریافتی داشته باشند، کاملاً معاف از مالیات هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha