ضرورت مشارکت و همکاری همه دستگاه ها، نهادها و مردم در تحقق طرح کاشت یک میلیارد درخت

دکتر ایمانیه اشاره بر اینکه یکی از جاذبه های مطرح در دنیا، فضای سبز است، تصریح کرد: فضای سبز بخشی از سلامت مردم را تامین می کند؛ اگر همه سازمان ها و ارگان هایی که از بودجه کشور استفاده می کنند در این زمینه مشارکت کنند شاهد تحقق این امر ضروری، عظیم و حیاتی خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از فارس دکتر محمد هادی ایمانیه پیش از ظهر امروز در آیین آغاز غرس نهال در شهر سلامت شیراز، با اشاره بر اینکه برای یکی از اهداف تاسیس شهر بین المللی سلامت در شیراز جلوگیری از مهاجرت پزشکان و ایجاد مهاجرت معکوس است، گفت: پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان وقتی ببینند شرایط کاری در کشور و استان خود فراهم است علاقمند هستند در کنار خانواده خود بمانند.

استاندار فارس ادامه داد: این زمین در یکی از بهترین محل ها واقع شده است.در طی یک سال گذشته کار سرعت بیشتری گرفته و زیرساخت ها در حال آماده سازی و پس از آن سرمایه گذاران می توانند برای احداث دی کلینیک، منازل مسکونی، هتل، مزارع گیاهان دارویی، بیمارستان و... در این شهر سرمایه گذاری کنند.

وی با اشاره بر اینکه یکی از جاذبه های مطرح در دنیا، فضای سبز است، تصریح کرد: فضای سبز بخشی از سلامت مردم را تامین می کند و همچنین در منطقه ایجاد جاذبه می کند؛ غرس نهال در این منطقه کار با سلیقه ای است.

دکتر ایمانیه خواستار همکاری و مشارکت همه ارگان های دولتی، غیر دولتی، سازمان های مردمی و عموم مردم در اجرای دستور مقام معظم رهبری مبنی بر کاشت یک میلیارد نهال طی چهار سال شد و افزود: اگر همه سازمان ها و ارگان هایی که از بودجه کشور استفاده می کنند در این زمینه مشارکت کنند شاهد تحقق این امر ضروری، عظیم و حیاتی خواهیم شد.

وی بر ضرورت تبلیغ هر چه بیشتر در اجرای تحقق این دستور تاکید کرد و گفت: هر چه در این راستا تبلیغ کنید، کشور ما مانند سایر حوزه ها، سرآمد می شود که برای تامین سلامت نیز موثر است.

نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به ظهور تکنولوژی‌های جدید، تخریب بیش از پیش محیط زیست و آلودگی هوا، اظهار داشت: باید برای جبران این مسائل تدبیری اتخاذ شود و قطعا کاشت نهال و پرورش درخت یکی از همین تدابیر است.

استاندار فارس صرفا به موضوع کاشت درخت اکتفا نکرد و یکی دیگر از راه های حفظ محیط زیست و تامین سلامت و مبارزه با آلودگی هوا را جلوگیری از تخریب درختان، خشکاندن باغات و نابود کردن فضای سبز عنوان کرد و افزود: برای داشتن محیط زیست سالم، جذاب، نشاط آور علاوه بر کاشت درخت، همزمان باید از تخریب درختان موجود جلوگیری کرد.

دکتر ایمانیه در انتهای سخنان خود تصریح کرد: وظیفه شرعی، قانونی، وجدانی، ملی همه است که تخلفات در حوزه تخریب باغات، قطع درختان، نابودی محیط زیست را اطلاع رسانی کنند؛ قرارگاه مبارزه با زمین خواری، کوه خواری و مبارزه با تخریب باغات در این زمینه گزارشات دریافتی را بررسی و پیگیری های لازم را انجام می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha