کد خبر: 208380
۱۱ آذر ۱۴۰۲، ۱۴:۱۹

حمایت از نظام سلامت در دستور کار

قول سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت ۱۲۰۰ میلیارد تومان به دارو
حمایت از نظام سلامت در دستور کار

رییس سازمان غذا و دارو، از قول سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت ۱۲۰۰ میلیارد تومان بابت دارو خبر داد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت(طبنا)سیدحیدر محمدی، در اجلاس شورای کلان منطقه ۹ کشور، با بیان اینکه ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار عدد قوطی شیرخشک معمولی (رگولار) در آبان ماه توزیع شد که بی‌سابقه است، گفت: سال گذشته که وضعیت عادی بود، ماهانه بین ۵ میلیون تا ۵ میلیون و۵۰۰ هزار عدد قوطی شیرخشک توزیع شده است.

وی افزود: افزایش توزیع شیرخشک، حاکی از آن است که کمبود آن رو به پایان است و بازار به سمت اشباع پیش می‌رود.

محمدی اظهار داشت: در راستای اصلاح سیاست‌های ارزی شیرخشک و به منظور اطمینان از مدیریت صحیح زنجیره تأمین شیرخشک برای نوزادان، سازمان غذا و دارو اقدام به برپایی گروه‌های نظارتی گسترده در سطح کشور کرد؛ بدین ترتیب که شرکت‌های توزیع‌کننده شیرخشک، در سطح کشور به صورت همزمان مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان غذا و دارو، با عنوان این مطلب که حوزه سلامت وابسته به نرخ ارز است، ادامه داد: یکی از مواردی که رابطه تنگاتنگ با مسائل ارزی دارد؛ دارو، تجهیزات پزشکی و شیرخشک است.

وی تصریح کرد: در حوزه دارو به ثبات نسبی رسیدیم و در زمینه اقلام و مواد آرایشی و بهداشتی هم مشکلی نداریم و ما در تمامی بخش‌های مرتبط با حوزه غذا و دارو نظارت جدی داریم.

محمدی با بیان اینکه یکی از مشکلات ما مطالبات بیمه‌ها است که در پرداختی‌ها به شرکت‌های خصوصی هم مشکل ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: از بیمه‌ها می‌خواهیم که عملکرد بهتری در بحث پرداخت به شرکت‌ها، داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها داشته باشند.

وی اضافه کرد: سازمان برنامه و بودجه قول پرداخت ۱,۲۰۰ میلیارد تومان را بابت دارو داده است که امیدواریم این پرداختی در اسرع وقت و بدون تأخیر انجام شود.

محمدی گفت: همچنین خواستار اختصاص تسهیلات و اعتبارات مورد نیاز از سوی بانک‌های عامل هستیم تا در حوزه ارزی به مشکل نخوریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha