دفن اموات در امامزاده سید ابراهیم نیاز به مصوبه و قانون جدید ندارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان، باتوجه به قابلیت دفن اموات در امامزاده سید ابراهیم گفت: طرح دفن اموات در امامزادگان جز طرح های سازمان بوده و دارای آیین نامه اجرا و پیاده سازی است و به همین دلیل نیاز به مصوبه و قانون جدید در این خصوص نیست و باید مورد بررسی قرار گرفته تا اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت (طبنا)زنجان، حجت الاسلام مختار کرمی با اشاره به طرح جامع امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان، اظهار کرد: کلیه طرح های جامع طراحی و تصویب شده قبلی امامزاده مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و مقرر شده است با مشورت مراجع و نهادهای بالادستی ، بهترین طرح از لحاظ سازگاری با سازه و محیط پیرامونی فعلی امامزاده انتخاب و پی گیری شود تا دوباره نیاز به پیشنهاد و طراحی طرح جامع جدید به علت طولانی شدن فرایند آن نباشد.

وی با توجه به قابلیت دفن اموات در این امامزاده، افزود: این مسئله جزو طرح های سازمان اوقاف و امور خیریه است و دارای آیین نامه اجرا و پیاده سازی است و به همین خاطر نیاز به مصوبه و قانون جدید در این خصوص نیست و باید مورد بررسی قرار گرفته تا اجرایی شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان،با بیان اینکه دفن اموات در امامزادگان هیچ گونه منعی بجز موارد شرعی نباید داشته باشد، تصریح کرد: با توجه به اینکه رئیس سازمان اوقاف ، نماینده رهبری در این سازمان هستند ، اوقاف خود مقرارت و قوانین این امر را تصویب و برای اجرا به همه قوای سه گانه و تمام استانها ابلاغ کرده است ، به همین دلیل نباید مشکلی در اجرای این طرح که مبنای قانونی و شرعی متقنی هم دارد پیش بیاید.

حجت السلام کرمی تاکید کرد: با توجه به هزینه هنگفت و بالای ۲۰۰ میلیارد تومانی اجرای طرح جامع و عدم امکان تامین آن از نذورات و منابع و اعتبارات دولتی ، اداره کل اوقاف استان زنجان این آمادگی را دارد تا در صورت تصویب دفن اموات و اجرایی شدن آن و با توجه به آورده ای که این از طرح خواهد داشت ، این طرح را بصورت کامل به مرحله اجرا برساند.

وی خاطرنشان کرد : طرح دفن اموات در امامزادگان و بقاع متبرکه بجز استان زنجان در کلیه استان ها بدون هیچ مسئله و مشکل خاصی به مرحله اجرا رسیده است که امیدواریم با تصمیمات مدیران استانی به زودی شاهد تصویب این طرح باشیم.

این مسئول اظهار داشت: اجرای این طرح هم به انس و الفت و رفت و آمد بیشتر مردم به امامزادگان می انجامد و هم آورده خوبی برای اداره بهتر و عمران و آبادانی آن فراهم می کند و نحوه اداره کرد امامزادگان و بقاع متبرکه سطح استان را متحول می کند.

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha