خدمات بیمه سلامت برای افراد دارای معلولیت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: ۴۲۰۰ مرکز توانبخشی با بیمه سلامت قرارداد دارند و معلولان می‌توانند با مراجعه به این مراکز با تعرفه بیمه‌ای در بخش خصوصی و دولتی خدمات بگیرند.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت(طبنا)محمدمهدی ناصحی اظهار داشت: به افراد دارای معلولیت در دولت سیزدهم توجه ویژه می‌شود و ما خدمات مورد نیاز این افراد را در سامانه‌های خود قرار داده ایم تا بتوانند اطلاعات کافی از مراکز ارائه دهنده خدمات و سطح پوشش بیمه‌ای آن داشته باشند.

وی گفت: تا کنون بیش از ۷۲۳ هزار نفر از معلولان کشور در سامانه‌های بیمه سلامت نشان دار و ثبت شده اند که این افراد می‌توانند از خدمات توانبخشی در رشته‌های مختلف با ۵۹ کد خدمتی، خدمات درمانی دریافت کنند.

ناصحی با بیان اینکه این مراکز شامل بخش دولتی و خصوصی می‌شود، ادامه داد: در بخش غیر دولتی با پوشش ۷۰ درصدی بر اساس نوع مالکیت و در بخش دولتی نیز به همین صورت با ۹۰ درصد پوشش بیمه‌ای در بخش بستری و ۷۰ درصد پوشش در بخش سرپایی می‌توانند خدمات دریافت کنند.

بر اساس این گزارش، ۵۹ کد خدمت توانبخشی شامل ۱۴ کد خدمتی در حوزه ارتوپدی فنی، ۶ کد خدمتی در حوزه کار درمانی، ۹ کد خدمتی در حوزه شنوایی شنایی، ۶ کد خدمت در حوزه فیزیوتراپی، ۱۱ کد خدمتی در بخش گفتاردرمانی، ۶ کد خدمتی توانبخشی قابل ارائه توسط پزشکان و ۷ کد خدمتی در حوزه بینایی سنجی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha