مذاکره با کوبایی‌ها برای اجرای برنامه سلامت خانواده

وزیر بهداشت، دولت سیزدهم را پرچمدار اجرای برنامه «سلامت خانواده» در کشور دانست.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت (طبنا) بهرام عین اللهی، در جلسه سیزدهم قرارگاه سلامت خانواده، گفت: دولت مردمی پرچمدار برنامه سلامت خانواده و این برنامه از برنامه‌های اصلی وزارت بهداشت است.

وی با اشاره به اینکه برنامه سلامت خانواده باید از طرف سایر دستگاه‌های اجرایی نیز مورد توجه قرار گیرد، افزود: از همه نهادها و دستگاه‌های ذیربط می‌خواهیم به وزارت بهداشت کمک کنند تا این برنامه به نحوی شایسته و جامع در کل کشور اجرایی شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه برنامه سلامت خانواده یک طرح ملی است و از پشتوانه علمی بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: در دیداری که به تازگی با مقامات کوبایی داشتم، از آنجایی که این کشور مبتکر اصلی برنامه پزشک خانواده در دنیا است، در خصوص اجرای برنامه سلامت خانواده» در ایران با محوریت نیروهای بهداشتی مذاکره کردیم که مورد تمجید آنان قرار گرفت.

عین اللهی هدف از اجرای برنامه سلامت خانواده را تقدم پیشگیری بر درمان در کشور دانست و گفت: برخی از دوستان ما اینگونه استنباط کردند که این برنامه شبکه را زیر سوال خواهد برد، در صورتی که شبکه سخت افزار کار ما است و این برنامه، نرم افزاری است که قرار است بر بستر شبکه بهداشت اجرایی شود. بنابراین ساختار شبکه مراقبت‌های اولیه بهداشتی به قوت خود باقی است.

وزیر بهداشت بر تثبیت نام برنامه سلامت خانواده تاکید و تصریح کرد: پویش ملی سلامت، یک سرشماری ملی سلامت است و در این پویش علاوه بر دیابت و پرفشاری خون بیماری‌های دیگری نیز در آینده مورد پایش قرار می‌گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha