هوانیروز در دفاع از حریم ولایت همچون کوه دماوند استوار است

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری گفت: هوانیروز در دفاع از حریم ولایت اقداماتی انجام داد که هیچ نیرویی نمی‌تواند آن را انجام دهد و همواره درحال خدمت به بندگان خداوند است؛ بنابراین همچون کوه دماوند استوار و مانند باران رحمت آفرین است.

 به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت(طبنا)، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری، امام‌جمعه موقت تهران صبح امروز در آیین گرامیداشت سرلشکر خلبان شهید احمد کشوری که با حضور امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش و امیر سرتیپ خلبان یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز و خانواده این شهید بزرگوار در ستاد هوانیروز برگزار شد، گفت: عزت امروز ما مرهون فداکاری شهدا است زیرا جوانان به شناخت این عنصر ایمانی نیاز مبرم دارند و این را باید به شیوه‌های هنرمندانه در جامعه ترویج کنیم، مانند پویانمایی شجاعان که برای کودکان در حال پخش از سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
وی‌ اظهار کرد: دوران دفاع مقدس و حرکت گسترده در رویارویی با نظام سلطه مبتنی بر روش فکری و اقدامی حضرت زهرا (س) بود؛ فهرست فضیلت‌های ایشان هر چند بسیار زیاد است، اما دو محور دفاع بی چون و چرا از ولایت و خدمت به بندگان خدا از سایر ابعاد حضرت نمود دیگری دارد به نحوی که خداوند سوره کوثر را در مقام ایشان نازل می‌کند.


امام جمعه موقت تهران افزود: هوانیروز در دفاع از حریم اقداماتی انجام داد که هیچ نیرویی نمی‌تواند آن را انجام دهد و همواره درحال خدمت به بندگان خداوند است؛ بنابراین همچون کوه دماوند استوار و مانند باران رحمت آفرین است.
وی اضافه کرد: شیرودی‌ها  و کشوری‌ها به ما آموختند که  ایمان و اراده بر تجهیزات غلبه می‌کند؛ نسل جدید هوانیروز باید آماده باشد تا پرچم پرافتخار هوانیروز را از دست پیشکسوتان آن بگیرد تا راه شهدایی همچون کشوری‌ها ادامه یابد.


امام جمعه موقت تهران در ادامه به وصیت نامه شهید کشوری اشاره کرد و گفت: این شهید گرانقدر مرگ را آغاز دفتر حق می‌داند و در اوج فداکاری‌ها نه تنها خود را نمی‌بیند بلکه قطره‌ای از دریا می‌داند؛ موضوع دیگری که در این‌ وصیتنامه وجود دارد مراقب بودن از اقدامات ستون پنجم دشمن است مسئله‌ای که این روزها مصداق نفودی هاست؛ علاوه بر این عنوان شده تا بی‌تفاوتی را از خود دور کنیم بدین معنی که کوفی نشویم و امام را تنها نگذاریم.


حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری تاکید کرد: همچنین این شهید بزرگوار پشتوانه حرکت رزمندگان را شرکت در دعای کمیل عنوان می‌کند؛ علاوه بر این توجه به نسل‌های آینده و اینکه گریه فقط باید برای امام‌ حسین باشد تاکید دارد که امروز امتداد این شهیدان را در غزه می‌بینید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha