کد خبر: 209007
۲۰ آذر ۱۴۰۲، ۱۱:۵۵

پاسداشت شهید محراب

بزرگداشت شهید آیت الله دستغیب در شیراز برگزار شد
پاسداشت شهید محراب

سالگرد شهادت آیت الله دستغیب مراسمی با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد شهید دستغیب در خیابان معالی آباد شیراز برگزار شد .

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از فارس،به مناسبت چهل و دومین سالگرد شهادت آیت الله دستغیب مراسمی با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده معزز شهدا در مسجد شهید دستغیب در خیابان معالی آباد شیراز برگزار شد

در این مراسم که مزین به حضور پیکر پاک و مطهر شهدای گمنام بود ، حجت الاسلام سید ابراهیم دستغیب نوه شهید دستغیب به نقل از مرحوم پدرش حجت الاسلام و المسلمین سید هاشم دستغیب، چگونگی شهادت این شهید مخلص را تشریح کرد .

وی با اشاره به اینکه امام خمینی رضوان الله تعالی در تعبیراتی، شهید دستغیب را عالم عامل، معلم اخلاق و مهذب نفوس و یک شخص ارزشمند برای اسلام برشمردند افزود : در این زمانه باید به دنبال سبک زندگی شهید دستغیب باشیم و جوان‌ها بدانند که شهید دستغیب با چه زحماتی و تحمل چه مشکلاتی توانست به این جایگاه برسد .

وی افزود : کمتر کسی میداند که شهید دستغیب از ۷ عالم و مرجع زمان خود اجازه اجتهاد داشتند و جوان‌ها باید با مطالعه کتاب‌ها و آثار شهید دستغیب به شناخت واقعی سبک زندگی شهید دستغیب دست یابند .

حجت الاسلام روحانی،دبیر دبیرخانه دائمی یادواره شهید دستغیب نیز با اشاره به چهل و دومین سالگرد سید الشهدای استان فارس سومین شهید محراب گفت: عمر ۶۷ ساله شهید دستغیب سراسر افتخار و مایه مباهات برای جهان اسلام است .

حجت الاسلام و المسلمین عابدی از اساتید حوزه و دانشگاه نیز گفت: ایمان شهید دستغیب اکسیری است که در زندگی سراسر سعادتمند این شهید جلوه‌ای خاص داشته که باید برای روحانیون و آحاد مختلف مردم الگو باشد .

وی افزود : شهید دستغیب در محضر علمای بزرگی، چون شهید محلاتی مسلح به نور علم و دانش شد و جایگاه این شهید آنقدر والاست که بعد از سالهاچنین مجالسی به پاس بزرگی منش و علم و تقوا و اخلاق او برپا می‌شود.

وی علم و تقوا، شجاعت، و ولایت پذیری شهید دستغیب را بر گرفته از خلوص نیت و ایمان قوی او عنوان کرد

این برنامه با اجرای سرودهای انقلابی گروه سرود احزاب الحسین وپخش تصویری از سخنرانی‌های شهید دستغیب همراه بود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha