اختصاص پنج دستگاه آزمایشگاهی به آزمایشگاه های دانشکده علوم پزشکی لارستان

پنج دستگاه آزمایشگاهی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال به آزمایشگاه های دانشکده علوم پزشکی لارستان اختصاص داده شد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از فارس، دکتر محسن سلمان پور، رئیس دانشکده از اختصاص پنج دستگاه آزمایشگاهی به ارزشی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال به دانشکده خبر داد و اظهار داشت: طی ارزیابی ها و بررسی های انجام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی و در قالب پروژه ICERP2 پنج دستگاه آزمایشگاهی شامل دو دستگاه سل کانتر، دو دستگاه اتوآنالایزر و الایزای اتوماتیک به دانشکده اختصاص یافته و در دو حوزه بهداشت و درمان توزیع شده است.

دکتر محمد آزادگان، معاون درمان دانشکده بیان داشت: در پی تلاش مجموعه و در راستای به روز رسانی و تکمیل تجهیزات تشخیصی آزمایشگاهی دو دستگاه از پنج دستگاه اهدایی سازمان بهداشت جهانی به آزمایشگاه مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) لارستان اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: در دوره قبل اختصاص تجهیزات از محل سازمان بهداشت جهانی نیز موفق به جذب تجهیزات آزمایشگاهی به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال برای دانشکده شده بودیم.

معاون درمان دانشکده افزود: با تامین این دستگاه ها تشخیص فعالیت خونسازی مغز استخوان و انجام تست‌های بیوشیمیایی با دقت و سرعت بیشتری صورت می گیرد.

دکتر حسن فزونی، معاون بهداشت دانشکده در ادامه خاطر نشان کرد: سه دستگاه آزمایشگاهی دیگر نیز به حوزه بهداشت مجموعه اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: این تجهیزات که بر اساس پیگیری های مستمر قبلی به دانشکده اختصاص یافته، اکنون تحویل گرفته شده و در آزمایشگاه رفرنس مرکز بهداشت واقع در مرکز خدمات جامع سلامت خلیلی آزاد لارستان مستقر شده و به زودی نصب می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha