اجرای طرح هادی ۴۴۸ روستای بالای۲۰ خانوار در استان زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، گفت: تاکنون طرح هادی در۴۴۸ روستاهای بالای۲۰ خانوار در استان به میزان ۶۳/۷ درصد اجرا شده که این میزان بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت (طبنا)زنجان، رضا خواجه ای جمع خبرنگاران با بیان اینکه، بازنگری طرح‌های هادی، سند توسعه ۱۰ ساله روستاها است،اظهار کرد: طی دو سال گذشته، طرح هادی در ۲۵۸ روستای استان تهیه و بازنگری شده است.

وی ادامه داد: با هدف شناسایی نیازهای جدید و برنامه ریزی های لازم، طرح هادی  ۲۵۴روستای این استان نیازمند بازنگری است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه، طرح های هادی روستاهایی که نیازمند به بازنگری هستند باید متناسب با نیازها و خواسته روستاییان مورد تجدیدنظر قرار گیرد، خاطر نشان کرد: بازنگری طرح هادی پس از اتمام دوره ۱۰ ساله طرح مصوب قبلی روستا انجام شده  یا بر اساس ضرورت های مختلف قبل از ۱۰ سال مورد بازنگری قرار می گیرد، البته پیشنهادات طرح هادی قبلی روستا در ابعاد محیطی، جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی و میزان تحقق پذیری آنها نیز باید بررسی و تحلیل شده و تایید شوند.

خواجه ای از بازنگری طرح هادی در ۴۱۹ روستای استان از ابتدا تاکنون خبر داد و افزود: در صورت تامین اعتبارات، بنیاد مسکن استان آمادگی لازم را برای تهیه، اجرا و بازنگری طرح هادی تمامی روستاهای استان را دارد.  

وی با اشاره به اینکه بازنگری طرح هادی روستایی نقش به سزایی در توسعه این جوامع دارد که با اجرای آن مهاجرت به شهرها کاهش خواهد یافت، تصریح کرد:این طرح‌ ها در زمینه بهسازی معابر روستایی، بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی، فضای سبز، احداث پارک، پیاده روسازی و ساخت کانال هدایت سیلاب است.

این مسئول در ادامه  به اجرای طرح هادی روستایی اشاره کرد و گفت: تاکنون طرح هادی در۴۴۸ روستاهای بالای۲۰ خانوار در استان به میزان ۶۳/۷ درصد اجرا شده که این میزان بالاتر از میانگین کشوری است.

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha