کد خبر: 213090
۲۱ بهمن ۱۴۰۲، ۱۱:۲۱
توقیف ۸۲۵ خودروی قاچاق بر

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گفت: در دی‌ماه سال جاری ۷ مرحله طرح سراسری در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز انجام و ۸۲۵ خودروی قاچاق بر توقیف شده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت(طبنا)،سردار "حسین رحیمی" ، با اشاره به اینکه در دی ماه سال جاری ۷ مرحله طرح سراسری در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز انجام شده است، عنوان داشت: با برآوردها و اولویت بندی های صورت گرفته؛ طرح های مبارزه با قاچاق کالای ممنوعه، مقابله با قاچاق کالای سلامت محور و کالای اساسی، مقابله با خودروهای شوتی و مقابله با قاچاق دارو در سراسر کشور انجام شد.

وی در تشریح نتایج طرح مقابله با اخلال گران ارز و طلا ، خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح ۷۰ هزار دلار تقلبی و بیش از ۲۵۹ میلیون انواع ارز کشف و در این زمینه تعداد ۱۰۰ پرونده تشکیل و در حال پیگیری می باشد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به اینکه طرح مقابله با کالای قاچاق با اولویت مقابله با دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی در ۱۳ استان  دارای گمرک به انجام رسید، گفت: در اجرای این طرح ۹۸ فقره پرونده برای متهمان دستگیر شده تشکیل و ۱۰۹ دستگاه خودروی حامل دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق توقیف شد.

وی با تاکید بر اینکه دارو و لوازم آرایشی قاچاق غالباً فاقد استانداردهای لازم می باشند و مشکلات بسیاری را برای مصرف کنندگان خود به همراه می آورند، عنوان داشت: در اجرای طرح مقابله با قاچاق دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی در دیماه ارزش تقریبی کالای کشف شده از سوی کارشناسان بیش از ۷۲۷ میلیارد تومان برآورد شده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در اجرای این طرح ها بیش از ۸ هزار مورد پرونده برای قاچاقچیان کالا و ارز در سراسر کشور تشکیل شده است، بیان داشت: در اجرای این طرح بیش از ۸۲۵ دستگاه انواع خودرو حامل کالای قاچاق و همچنین خودروهای قاچاق بر معروف به خودروهای شوتی در سراسر کشور توقیف شد.

سردار رحیمی با تاکید براینکه قاچاق کالا سلامت و امنیت اقتصادی کشور را به مخاطره می اندازد و مقابله با این معضل و پدیده شوم، عزمی ملی و همگانی را طلب می کند، خاطر نشان کرد: هموطنان گرامی می توانند اخبار و اطلاعات خود در خصوص کالای قاچاق را با سامانه ۰۹۶۳۰۰ در میان بگذارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha