کد خبر: 213231
۲۴ بهمن ۱۴۰۲، ۱۱:۰۱
افزایش ۱۵ درصدی صادرات سیب در کشور

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: روند صادرات سیب درختی امسال بسیار مطلوب بود و نسبت به پارسال ۱۵ درصد افزایش صادرات در کشور ثبت شده است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری سلامت(طبنا)محمدمهدی برومندی معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: روند صادرات سیب درختی امسال بسیار مطلوب بود و نسبت به پارسال ۱۵ درصد افزایش صادرات در کشور ثبت شده است.

وی افزود: سالانه چهار میلیون تن سیب درختی در کشور تولید و روانه بازار های مصرف می شود که یکی از مزیت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه کشاورزی و امنیت غذایی است.

برومندی بیان کرد: یکی از اهداف وزارت جهاد کشاورزی این است که زمینه صادرات محصولات را فراهم کند تا تولید ثروت توام با افزایش تولید همراه باشد.

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: در زمینه تامین میوه بازار شب عید نیز بخش زیادی از سیب درختی مورد نیاز کشور از این استان تامین می شود که تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ شده است.

وی خاطر نشان کرد: صادرات سیب درختی به عنوان یک کالای صادراتی باید نظام مند باشد و کشورهای هدف با بسته بندی های دقیق از طریق تجار شناسنامه دار محصول را دریافت کنند که در این راستا تصمیمات جدیدی اتخاذ شده تا این روش برنامه ریزی شده اعمال شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha