هوشمند سازی شبکه توزیع آب زنجان سال آینده پیمان سپاری می شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: هوشمندسازی شبکه توزیع آب از راهبردهای شرکت آبفا برای مدیریت شبکه بوده و این طرح آماده اجرا و سال آینده برای عملیاتی شدن، پیمان سپاری می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت (طبنا)زنجان،
علی محمد نادرخانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال با اجرای طرح های مدیریت مصرف در شهر زنجان، ۵۰ لیتر در ثانیه میزان برداشت از منابع تامین شهر کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: با اجرای طرح های مدیریت مصرف شامل نصب شیرهای فشارشکن، سوزنی و هوشمندسازی شبکه توزیع آب، ۱۰ درصد در میزان ورود آب به شبکه صرفه جویی می شود.

مدیرعامل شرکت آبفا استان زنجان بیان کرد: در راستای کنترل شبکه برای کاهش آب به حساب نیامده و کنترل نشتی های پنهان، یک دستگاه شیرسوزنی ۶۰۰ بر روی خط خروجی مخزن ۴ شرقی زنجان نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت.

نادرخانی تصریح کرد: با نصب این شیر سوزنی، حداقل دبی شبانه مخزن کنترل و از هدر رفت آب خروجی به میزان ۱۰ تا ۲۰ درصد صرفه جویی می شود.

وی خاطر نشان کرد: همچنین امسال همچنین ۱۲ فقره شیرفشارشکن در سطح شهر زنجان تعمیر و ۳ دستگاه شیرفشارشکن معیوب نیز تعویض شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، ادامه داد: یک دستگاه شیر فشارشکن جدید نیز با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال در شهرک پونک نصب و راه اندازی شد که برای مجموع این اقدامات اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
نادرخانی اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده پنج دستگاه شیر فشارشکن دیگر نیز در شهرک های قدس، پونک، هنرستان، شهرآرا و الهیه نصب و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۰ درصد از شبکه توزیع زنجان تحت پوشش شیرهای فشار شکن بوده و فشار آب در شبکه توزیع در این مناطق تحت کنترل قرار دارد.

این مسئول هوشمندسازی شبکه توزیع آب را از دیگر راهبردهای شرکت آبفا برای مدیریت شبکه عنوان کرده و گفت: این طرح آماده اجرا بوده و سال آینده برای عملیاتی شدن، پیمان سپاری می شود.

نادرخانی یادآورد شد: امسال با تحقق مدیریت شبکه در زنجان، میزان برداشت آب از سد تهم از ۵۰۰ لیتر بر ثانیه به ۲۰۰ لیتر کاهش یافته است.

وی با اشاره به کاهش بارندگی های استان، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح های مدیریت فشار شبکه تلاش می شود بدون افزایش تولید و تنها با کنترل مصارف و هدر رفت، با استفاده از منابع موجود به تامین آب مشترکین پرداخت.

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha