۳۷ میلیون نفر تاکنون از طرح فجرانه کالابرگ استقبال کردند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۳۷ میلیون نفر تاکنون از طرح فجرانه کالابرگ استقبال کردند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری سلامت(طبنا)به نقل از مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  «سیدصولت مرتضوی» در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: طرح فجرانه کالابرگ با موفقیت اجرا شد و در مرحله نخست به مدت سه ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: مرحله اول آن از ۱۸ بهمن‌ماه آغاز شد تا روز گذشته تقریباً با استقبال ۱۲ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۱۶ خانوار مواجه بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: جمعیتی بالغ بر ۳۷ میلیون نفر یعنی حدود ۶۲/۵ درصد تاکنون از طرح فجرانه کالابرگ استقبال کرده‌اند و مرحله اول این طرح تا ۱۷ اسفندماه ادامه خواهد داشت.

مرتضوی بیان کرد: دهک‌های درآمدی که از طرح فجرانه کالابرگ استفاده کرده‌اند شامل دهک یک ۸۵/۷، دهک دو ۶۸ درصد، دهک سه ۶۹ درصد، دهک چهار ۸۴ درصد، دهک پنج ۴۳ درصد، دهک ششم ۴۶ درصد و دهک هفت ۴۲ درصد هستند.

وی عنوان کرد: معدل اعتباری که صورت گرفته است و خریدی که از بنگاه‌های مختلف هم شرکت‌های زنجیره‌ای و هم فروشگاه‌های عمومی تاکنون صورت گرفته است ۳۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان ۳۴/۶ همت خرید شده است که از این مجموع ۷/۸ همت از یارانه و ۲۶/۸ از منابع مردم استفاده شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: دهک‌های مختلف خیلی تعجیل نداشته باشند؛ مرحله اول این طرح تا ۱۷ اسفندماه ادامه دارد و دو ماه دیگر هم بعد از این تاریخ به‌صورت ماهانه و هر ماه جداگانه اعتبارات را شارژ خواهیم کرد و امید است بتوانیم بخشی از وظایفمان را نسبت مردم به‌خصوص به دهک‌های ضعیف ایفا کرده باشیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha