ایجاد ۱۸۰ میلیارد ریال طرح گردشگری در کردستان

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان گفت: چهار مورد موافقت اصولی برای ایجاد طرح‌های گردشگری با سرمایه‌گذاری ۱۸۰ میلیارد ریال در استان صادر شد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از کردستان، آرمان وطن‌دوست در جلسه کمیته‌ فنی گردشگری و سرمایه‌گذاری استان در سنندج اظهار کرد: در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری کردستان، تعداد ١١ طرح سرمایه‌گذاری به کمیته‌فنی گردشگری استان ارائه شد و بررسی‌های لازم در این زمینه انجام شد.

وی افزود: با ارزیابی‌های انجام شده توسط کارشناسان و اعضای کمیته‌ فنی، برای چهار مورد از این طرح‌ها شامل یک مورد مجتمع گردشگری، ٢ مورد اقامتگاه بوم‌گردی و یک مورد مهمانپذیر موافقت اولیه صادر شده است.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان، حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها را بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: با بهره برداری از این پروژه‌ها برای ١٩ نفر به‌صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در این جلسه، پنج طرح منوط به اخذ استعلام و با ۲ طرح نیز مخالفت شد، اضافه کرد: موقعیت طرح، مساحت زمین، توان مالی سرمایه‌گذار و ایجاد اشتغال از جمله اولویت‌های صدور مجوز برای ایجاد تاسیسات گردشگری مختلف در سطح استان است.

وطن دوست یادآور شد: پروژه‌های مختلفی در بخش‌ گردشگری استان با همکاری بخش خصوصی در حال اجرا است و امیدواریم با بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه اشتغال‌زایی و توسعه پایدار در استان بیش از پیش فراهم شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha