رشد ۱ درصدی سفر با ناوگان عمومی در نوروز امسال

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از رشد یک درصدی جابجایی مسافر با ناوگان حمل‌ و نقل عمومی جاده‌ای در سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ نسبت به سفرهای نوروزی سال گذشته خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری سلامت (طبنا)به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، داریوش امانی اظهار داشت: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا به امروز تعداد سفرهای نوروزی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای بیش از یک درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی افزود: همچنین از ابتدای پویش چشم به راهیم تا به امروز، ۵۲ درصد مسافرین با اتوبوس، ۳۲ درصد با مینی بوس و ۱۶ درصد با سواری کرایه در بخش حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای جابجا شده اند.

وی افزود: ضمن اینکه ۶۲ درصد سفرها درون استانی و ۳۸ درصد برون استانی بوده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اثربخشی برگزاری پویش در سال‌های گذشته از خدمات‌رسانی ۱۲ هزار نیروی سازمان راهداری، ۹ هزار دستگاه ماشین‌آلات و ۱۲۰۰ راهدارخانه در ایام سفرهای نوروزی خبر داد.

امانی تصریح کرد: معرفی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به عنوان دومین سازمان کشور در شاخص‌های سرمایه‌گذاری، شفافیت و بهره‌وری نیروی انسانی دستاورد بزرگی است که طی سال ۱۴۰۲ رقم خورده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha