درخواست بیش از ۲ هزار روان‌شناس برای اخراج رژیم صهیونیستی از کمیسیون مقام زن

بیش از دو هزار روانشناس از سراسر دنیا به دبیرکل سازمان ملل و دبیر کمیسیون حقوق زن سازمان ملل درباره لزوم اخراج رژیم صهیونیستی از کمیسیون مقام زن نامه نوشتند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت (طبنا)بیش از دو هزار روان‌شناس و مشاور در نامه‌ای خطاب به گوترش، دبیرکل سازمان ملل و لاگدامئو، رئیس کمیسیون مقام زن سازمان ملل، جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی نسبت به مردم غزه به‌خصوص زنان و کودکان بی‌گناه را محکوم کردند و خواستار اخراج فوری رژیم صهیونیستی از کمیسیون مقام زن این سازمان شدند، این نامه به همت روان‌شناسان ایرانی تنظیم شده است.

روان‌شناسان در این بیانیه که به صورت نامه برای افراد مذکور ارسال شده است، از بی‌توجهی سازمان‌های جهانی نسبت به سلامت روان زنان و کودکان غزه ابراز نگرانی شدید کردند و بر لزوم اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن تاکید کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است:

«امروز سوال مهم روانشناسان دنیا این است که آیا کمیسیون مقام زن سازمان ملل تنها برای کشورهای معدودی است و ملت غزه و زنان و کودکان آن، در این سازمان جایگاهی ندارند؟ آیا اعضای محترم کمیسیون مقام زن تاکنون در مورد سلامت روان زنان و کودکانی که روز خود را با صدای بمب و آتش و گلوله شروع می‌کنند فکر کرده‌اند؟

چگونه است که این رژیم با همه این تجاوزهای هولناک، هنوز در این کمیسیون عضویت داشته و با دستان آغشته به خون بیش از ۲۵ هزار زن و کودک بی‌گناه از حقوق زنان و کودکان سخن می‌گوید؟، ادعای حقوق زنان دارد، درحالی‌که حدود ۷۰ درصد کشته‌شدگان جنگ در غزه زنان و کودکان بی‌گناه هستند! آیا چشم‌ها و گوش‌های سازمان ملل که سازمانی بین‌المللی است، بر این جنایت هولناک بسته شده است؟

این جنایات، عملکرد خارج از چارچوب‌های انسانی رژیم صهیونیستی و اشغالگر، کذب بودن رویاهای اروپایی و آمریکایی برای نظم نوین جهانی و آرمان‌های آنان را نیز معلوم کرده و نشان می‌دهد، آرمان‌های توسعه پایدار و تلاش‌های صندوق‌های وابسته به سازمان ملل، صرفاً برای مدیریت کردن کشورهای ضعیف‌تر نوشته می‌شود. شش سال دیگر که در ارزیابی دستیابی به اهداف توسعه پایدار (۲۰۳۰)، به عدم تحقق آن رسیدید و نتایج نشان داد که کشورها در اجرای آن با شما همکاری نکرده و نمی‌کنند، خاطرات این رسوایی‌های بزرگ را به خاطر بیاورید و دلیل عدم اعتماد کشورها به سازمان ملل و صندوق‌های وابسته به آن را به‌درستی تشخیص دهید.

ما روان‌شناسان با هشدار نسبت به وضعیت سلامت روان مردم و خصوصاً زنان و کودکان غزه، شما را نسبت به اعتبار سازمان ملل و خطر عدم مقبولیت جهانی این سازمان بیم داده و سریعاً و قویاً خواهان اخراج هرچه سریع‌تر این رژیم منحوس و جعلی از کلیه صندوق‌های وابسته به سازمان ملل و در کمترین واکنش اخراج آن از کمسیون مقام زن و نیز پیمان‌نامه حقوق کودکان هستیم.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha