بهره مندی بیش از هزار مسافر نوروزی از آموزش های امدادی هلال احمر زنجان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: توسط ۱۰۸ مربی داوطلب آموزشی یک هزار و ۲۰۴ مسافر نوروزی در طی ۱۲ روز گذشته اجرای طرح نوروزی، از آموزش های کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات هلال احمر زنجان بهره مند شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت (طبنا)زنجان، حکمت هاشمی ضمن تبریک نوروز باستانی افزود: ارائه خدمات در قالب این طرح نوروزی با شعار " هم راه تان هستیم" از ۲۴ اسفند سال گذشته در حوزه های خدمات امدادی، بشردوستانه، آموزش، بخش‌های مختلف درمانی و داوطلبان آغاز شده و روند ارائه خدمات در این استان تا ۱۷ فروردین سالجاری ادامه خواهد داشت.

وی یادآوری کرد: خدمات امدادی در ۱۹ پایگاه امداد و نجات جاده ای، ۱۱ پست ثابت و سیار خدمات بشردوستانه و هفت پست ثابت آموزشی، داوطلبانه و درمانگاه، داروخانه و توانبخشی هلال‌ احمر استان زنجان جریان دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ۲۴ اسفند سال گذشته تا پایان ششمین روز از فروردین سالجاری تیم‌ های عملیاتی در قالب ۴۸  تیم ۱۲۹ نفره به هموطنان متاثر از حوادث خدمات ارائه داده اند.

هاشمی در ۳۱ عملیات امدادرسانی ۲۶ دستگاه آمبولانس و ست نجات هیدرولیک بکارگیری شده است، اظهارداشت: نجاتگران در این عملیات ها موفق به انتقال چهار مصدوم به مراکز درمانی، درمان سرپایی پنج نفر و رهاسازی ۶ نفر گرفتار در داخل خودرو کردند.

وی یادآوری کرد: با حضور۴۵۰ نفر از اعضای جوانان دختر و پسر در ۱۱ پست ثابت و  سیار  استان ۱۳ هزار و ۷۱۹ مسافر نوروزی از خدمات بشردوستانه بهره مند شدند.

این مسئول، پویش بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی)، اطلاع رسانی نقاط حادثه خیز، پویش بهرفت، طرح یاس، تست فشار خون ، پویش سبز، بهره‌ مندی از فضای دوستدار کودک ، خیمه نماز و غرفه فرهنگی، آموزش مهارت های ایمنی و کمک های اولیه را از طرح های مختلف  خدمات خدمات بشردوستانه و فعالیت تیم سحاب برشمرد.

هاشمی از برپایی هفت پست ثابت آموزشی در سطح استان در قالب طرح نوروزی خبر داد و تاکید کرد: توسط ۱۰۸مربی داوطلب آموزشی یک هزار و ۲۰۴ مسافر نوروزی در ۱۲ روز گذشته اجرای طرح نوروزی، از آموزش های کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات هلال احمر زنجان بهره مند شدند.

وی با تاکید بر اینکه درمانگاه، داروخانه در زنجان و مراکز توانبخشی در شهرهای زنجان، ابهر و طارم در تعطیلات نوروز خدمات ارایه می دهند، گفت:  از ۲۴ اسفند سال گذشته تا پایان روز گذشته/ دوشنبه/  ۱۰هزار و ۲۷۰ نفر نیز از خدمات مختلف این واحدها بهره مند شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان به فعالیت حوزه داوطلبان اشاره کرد و افزود: در این حوزه نیزسه هزار و ۳۲۰ نفر از هموطنان توسط  ۹۷۷ داوطلب در هفت پست ثابت در قالب طرح های مروجین سلامت، نیابت، غربالگری سلامت و پویش هلال رحمت با مشارکت و فعالیت داوطلبان بهره مند شده اند.

هاشمی ازهموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث برای دریافت خدمات امدادی بدون محدودیت زمانی با شماره ۱۱۲ ندای امداد تماس برقرار کنند.

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha