۲۳ پروژه عمرانی بنیاد مسکن زنجان  افتتاح می شود 

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: همزمان با سالروز تاسیس بنیاد مسکن ۲۳ پروژه عمرانی بنیاد مسکن زنجان با اعتباری بالغ بر ۱۱۲ میلیارد ریال افتتاح و آغاز عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت (طبنا)زنجان، رضا خواجه ای با در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با سالروز تاسیس بنیاد مسکن و افتتاح حساب  ۱۰۰امام خمینی(ره)، ۲۳پروژه  های عمرانی بنیاد مسکن استان زنجان با اعتباری بالغ بر ۱۱۲ میلیارد ریال افتتاح و آغاز عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

وی با بیان اینکه، این پروژه های عمرانی در سه  حوزه  عمران روستایی، مسکن شهری و  بهسازی ومسکن روستایی به بهره برداری خواهد رسید، افزود: ۸پروژه بهسازی و مسکن روستایی در کلیه شهرستان ها و   ۱۴ پروژه در حوزه عمران روستایی در این ایام افتتاح و کلنگ زنی  خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان همچنین از کلنگ زنی پروژه ۴۲ واحدی نهضت ملی مسکن در شهرستان سلطانیه خبر داد و گفت: این نهاد در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز حدود ۲ هزار واحد مسکونی در دست اجراء و یک هزار و ۳۴۳ واحد به مساحت ۱۶۳ هزار و ۳۴۴ مترمربع در دست طراحی دارد.

خواجه ای با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال به عنوان "جهش تولید با مشارکت مردم"اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به عنوان یک نهاد برآمده از متن انقلاب، امسال نیز در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری ، همه توان خود را برای تحقق شعار سال به میدان خواهدآورد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به اجرای طرح هادی روستایی اشاره کرد وگفت: تعداداجرای طرح هادی درروستاهای بالای۲۰ خانوار ، ۴۴۸ روستا می باشد، به طوری که می توان گفت؛ میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۶۳/۷ درصد و در سطح کشور ۵۷ درصداست که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

این مسئول خاطر نشان کرد: بازسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی را از دیگر فعالیت های مهم این نهاد بوده که از مجموع ۹۲ هزار واحد مسکونی روستایی در استان، تا کنون ۵۷ درصد مقاوم سازی شده که امیدواریم تا پایان سال ۱۴۱۰ شاهد مقاوم سازی کلیه واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان باشیم.

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha