رشد ۵۰ درصدی تعرفه گذاری خدمات پرستاری

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست خبری به مناسبت هفته ملی سلامت، از رشد ۵۰ درصدی تعرفه گذاری خدمات پرستاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از فارس، دکتر «مهرداد شریفی» در این نشست خبری که صبح امروز با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همزمان با دومین روز از هفته ملی سلامت برگزار شد، با بیان اینکه مبلغ ریالی تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری ۵۰ درصد افزایش یافته است، افزود: همچنین ارزش نسبی خدمات پرستاری به میزان ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته، با افزایش همراه بوده است.

او در ادامه از تلاش برای اصلاح فرمول محاسبه اضافه کاری پرستاران خبر داد و گفت: نشست های متعددی در این راستا با مسوولان ارشد دانشگاه، روسا و مدیران بیمارستان ها و مراکز درمانی و نمایندگان گروه های مختلف پرستاری برگزار شده و در تلاش هستیم تا در روزهای آینده شیوه نامه اصلاح فرمول اضافه کاری پرستاران را به بیمارستان ها و مراکز درمانی ابلاغ کنیم.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با نگاهی به مسیر توسعه خدمات حوزه درمان فارس از ابتدای سال جاری تا کنون، مجموعه درمان فارس را شبکه ای گسترده شامل ۷۱ بیمارستان با هشت هزار و ۱۹۰ تخت فعال، هزار و سیصد درمانگاه و موسسه درمانی، هزار و ۶۰۹ مطب متخصص، یک هزار و ۳۰ مطب عمومی و ۵۱۳ دفتر کار عنوان کرد.

دکتر شریفی با قدردانی از کادر درمان و بخش های پشتیبانی واحدهای زیر مجموعه دانشگاه افزود: در سال گذشته، بیمارستان های دولتی فارس پذیرای بیش از سه میلیون بیمار بوده و تلاش شده تمامی خدمات موردنیاز این بیماران در سطوح اولیه تا فوق تخصصی به طور کامل به آنان ارائه شود.

او با اشاره به اعزام ۵۱۳ پزشک فوق تخصص، متخصصص و پزشک عمومی در سال گذشته به مناطق مختلف فارس، این اقدام را تلاشی برای شتاب بخشیدن به فرآیندهای ارایه خدمات درمانی و توزیع عادلانه خدمات درمانی در سطح استان دانست و ادامه داد: در سال گذشته بیش از ۱۴۰ هزار عمل جراحی در بیمارستان ‌های دولتی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شده است.

انجام ۷۳۹ پیوند عضو، ۱۳۰جراحی کاشت حلزون شنوایی،۳۸۰ پیوند قرنیه،۱۸۰ پیوند مغز استخوان، انجام بیش از ۳۰ میلیون خدمت آزمایشگاهی و بیش از ۱۴۰ هزار مورد ام.آر.ای و ۵۰۰ هزار مورد سی تی اسکن در بیمارستان های دولتی زیر مجموعه دانشگاه، از دیگر اقدامات ارایه شده مجموعه های درمانی در سال ۱۴۰۲ بود که معاون درمان دانشگاه به آن اشاره کرد.

دکتر شریفی با اعلام اینکه طرح های توسعه ‌ای مهمی در سال گذشته به بهره برداری رسید، گفت: با بهره برداری از این طرح‌ها، بیش از ۵۵۰ تخت بیمارستانی به مجموع تخت‌های درمانی استان فارس اضافه شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه در سال گذشته، بیش از ۱۰ هزار بازدید نظارتی در حوزه های مختلف معاونت درمان انجام شده است، گفت: بسیاری از مراکز غیرمجاز به صورت مخفی و زیرزمینی با دخالت در امر سلامت فعالیت می ‌کنند که با نظارت کارشناسان این حوزه و گزارش‌های مردمی، شناسایی می‌شوند.

او همچنین از تعطیلی بیش از ۱۵۰ مرکز ارائه دهنده خدمات غیرمجاز سلامت در شیراز و شهرستان های استان از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و گفت: دخالت افراد فاقد صلاحیت در امور سلامت، به لحاظ قانونی تخلف و جرم محسوب شده و با افراد خاطی، برابر قانون برخورد می‌شود.

دکتر شریفی تاکید کرد: شهروندان می‌ توانند برای طرح شکایت یا ارایه گزارش در زمینه فعالیت مراکز غیرمجاز زیبایی یا آرایشگاه‌ های مداخله‌ گر در حوزه پزشکی، با شماره تلفن های ۱۸۱۹ و ۱۹۰ تماس گرفته و موضوع را با کارشناسان این سامانه ها در میان بگذارند.

دکتر شریفی با بیان اینکه در سال گذشته، پروانه بهره برداری ۴۱۷ موسسه درمانی در بخش خصوصی از سوی اداره ارزیابی و صدور پروانه های این معاونت صادر شده است، گفت: توسعه اشتغال در بخش سلامت، در چارچوب قانون و مقررات و با بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حال انجام است.

او توسعه زیرساخت ‌ها و تامین تجهیزات پزشکی سرمایه ‌ای مختلف در مراکز درمانی و بیمارستان‌ ها را از اهداف مهم دانشگاه در زمینه توزیع عادلانه خدمات سلامت برشمرد و افزود: در سال گذشته بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی به بیمارستان ها و مراکز درمانی زیر مجموعه دانشگاه تحویل داده شده است.

دکتر شریفی با اشاره به فعالیت مرکز پایش مراقبت‌های درمانی دانشگاه (MCMC) با هدف پیگیری مسائل مردم استان فارس در زمینه خدمات درمانی با شماره تماس ۱۸۱۹، پاسخگویی به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تماس تلفنی مردم به صورت شبانه روزی با این مرکز در سال گذشته را نشان دهنده تعامل سازنده و اعتماد مردم به این مرکز عنوان کرد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha