رهبر انقلاب: با جهش تولید جیب و دست کارگر پُر می‌شود

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: با جهش تولید کشور و آحاد مردم ثروتمند می‌شوند و جیب و دست کارگر پُر می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت(طبنا)دیدار جمعی از کارگران سراسر کشور صبح امروز در حسینیه امام خمینی (ره) به مناسبت هفته کار و کارگر با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی آغاز شد.

در ابتدای این دیدار کارگران در محضر رهبر انقلاب همخوانی داشتند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار کارگران فرمودند: رکن جهش تولید کارگر است؛ با جهش تولید کشور و آحاد مردم ثروتمند می‌شوند و جیب و دست کارگر پُر می‌شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش دیگری از بیانات‌شان گفتند: تبیین زمینه‌های حضور و مشارکت مردم در تولید، وظیفه مهم مسؤولین است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه کشورمان فرمودند: هدف از تحریم در تنگنا گذاشتن نظام جمهوری اسلامی است تا از خطوط استعماری و استکباری آن‌ها تبعیت کند؛ معلوم است که نظام اسلامی، غیرت اسلامی و ملت بزرگ و با سابقه اسلامی محال است که تسلیم چنین زورگویی شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش دیگری از فرمایشات‌شان افزودند: یک ملت زنده از دشمنی دشمن هم برای خود فرصت درست می‌کند؛ نمونه بارز آن در بخش تسلیحات است. در بخش‌های دیگر هم از دل فشارها پیشرفت‌های بزرگی به دست آمده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: تحریم‌ها ملت ایران را از پا در نمی‌آورد چون دل به کمک خارج از مرزها نبسته است؛ این روحیه را باید تقویت کرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: ملت ایران استحکام خود را باید در کار و عمل و اتحاد ملی نشان دهد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به لزوم رسیدگی به امنیت شغلی کارگران گفتند: امنیت شغلی، اطمینان کارگر به آینده شغلی خود است؛ امنیت شغلی از وظایف مسئولین است؛ در دوره‌ای مبتلا به تعطیلی کارخانه‌های بزرگ شدیم، به همت مسؤولین در این یکی دوساله خیلی از کارگاه‌های تعطیل‌شده راه افتاد و این کار باید ادامه پیدا کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: خیلی از این جهت خرسندم بنده که این هفته کارگری وجود دارد که ما بتوانیم در این هفته با جمع کارگران مواجه بشویم، یک تشکر زبانی اقلاً بکنیم.

ایشان ادامه دادند: تشکر زبانی البته کافی نیست لکن لازم است. بنده صمیمانه تشکر می‌کنم از زحمات کارگرانمان، از نجابت کارگران، از همت کارگران و از ان‌شاءالله پیشرفت جامعه‌ کارگری.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفت: اسلام برای عمل ارزش ذاتی قائل است. این تعبیرات «عمل صالح» که در قرآن هست و در روایات متعدد انواع تعبیرات و تمجیدهایی که از عمل هست، مراد فقط نماز و روزه که نیست. عمل یعنی همه‌جور عملی؛ هم عملی که انسان می‌کند برای به عنوان عبادت، هم عملی که انسان می‌کند برای آوردن نان حلال در سفره.

ایشان گفتند: کشورهای مختلف، ملت‌ها، فرهنگ‌های مختلف، همه روز کارگر دارند. لکن نکته اینجاست که نگاه دنیای مادی به کارگر با نگاه اسلام به کارگر متفاوت است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: نگاه دنیای مادی به کارگر، نگاه ابزاری است، مثل پیچ و مهره، مثل خود ماشین. اسلام این جور نیست. اسلام نگاهش به کارگر و ارزشی که برای کارگر قائل است، ناشی است از ارزشی که برای کار قایل است. عمل، عمل. اسلام برای عمل ارزش ذاتی قایل است.

ایشان تصریح کردند: «من یعمل یزداد قوةً» جامعه‌ای که در آن کار وجود داشته باشد و عمل انجام بگیرد در او، قدرت و قوّت آن جامعه افزایش پیدا خواهد کرد. «و من یقصر فی العمل یزداد فترةً» آن جامعه‌ای و آن فردی که در عمل کوتاهی بکند، سستی او روز به روز بیشتر خواهد شد. عمل قوّت ایجاد می‌کند، هم در فرد، هم در جامعه. عمل این است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: خب پس عمل ارزش ذاتی دارد در اسلام. کی این عمل را انجام میدهد؟ شما؛ کارگر. پس کارگر ارزش ذاتی دارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: ما در شعار سال این چندساله، روی نقطه‌های حساس اقتصادی تکیه کردیم. امسال هم گفتیم جهش تولید، نه افزایش تولید، جهش! جهش چه جوری حاصل می‌شود؟ با مشارکت مردم. بنده عقیده‌ راسخ دارم، نظر کارشناسان ما هم همه‌ همین است، اگر که مردم وارد میدان اقتصاد بشوند، وارد میدان تولید بخصوص اگر بشوند، تولید جهش پیدا می‌کند.

ایشان فرمودند: تولید که جهش پیدا کرد، کشور ثروتمند می‌شود، آحاد مردم ثروتمند می‌شوند، کارگر جیبش پُر میشود، دست کارگر پُر میشود، اشتغال افزایش پیدا می‌کند، بیکاری کم می‌شود و مشکلات فراوان کارگری و اقتصادی در کشور از بین می‌رود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: یک کارگر ماهر و با روحیه و پُرانگیزه نقشش در جهش تولید غیرقابل انکار است. کارگر و کارآفرین دو همکارند در خط مقدّم نبرد اقتصادی؛ امروز ما دچار یک نبرد اقتصادی هستیم دیگر، جنگ اقتصادی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: این جنگ هم مثل جنگ هشت ساله‌ اول انقلاب جنگ تحمیلی است. آمریکا یک جور، کشورهای همراه آمریکا یک جور، دارند با ایران اسلامی و جمهوری اسلامی درواقع می‌جنگند. در این جنگ اقتصادی که ما داریم خط مقدّم و جبهه‌ جلویی خط متعلّق به کارگر و کارآفرین است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: بهبود حال جامعه‌ِی کارگری تأثیر بزرگی در بهبود حال کل جامعه دارد. ما آنطور که حالا به من گزارش کردند در حدود ۱۴ میلیون کارگر داریم که اگر با خانواده‌هایشان حساب کنیم بیش از ۴۰میلیون، چهل و چند میلیون انسان میشوند. خب، چهل و چند میلیون یعنی نصف جمعیت کشور. اگر تلاشی انجام بگیرد، کاری انجام بگیرد که حال جامعه‌ کارگری خوب بشود، این معنایش این است که حال نصف جامعه‌ کشور خوب شده.

رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: یکی از مهم‌ترین نیازهای جامعه‌ی کارگری مساله‌ی امنیت شغلی است.این کارگری که حالا با قناعت با نجابت مشغول کارش است لااقل بداند که آینده‌ی شغلی‌اش تضمین شده است. مشکلی برایش پیش نمی‌آید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: یک نکته‌ دیگر مسئله‌ی بیمه‌هاست. سیاست‌های کلّی تأمین اجتماعی که شامل کارگر و غیر کارگر می‌شوند، این‌ها مدت‌ها پیش ابلاغ شده منتها تا حالا کارهایی که باید انجام بگیرد، درست کامل انجام نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha