تاکید شهید آیت‌الله رئیسی در روزهای اخیر مربوط به حوزه جوانی جمعیت بود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیچ خللی نباید در امور جاری و خدمت‌رسانی در حوزه سلامت رخ دهد و باید حتی قوی‌تر و مصمم‌تر از گذشته کار کنیم.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت (طبنا)بهرام عین اللهی در اجلاس غیرحضوری رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور با بیان اینکه در فرصت باقی مانده از خدمت باید با کار شبانه روزی و بدون کوچک‌ترین تزلزل تلاش کنیم، اظهار کرد: آخرین فرمایش آیت‌الله رئیسی در روزهای اخیر مربوط به جوانی جمعیت بود، بنابراین باید با قدرت در زمینه جوانی جمعیت کار کنیم، هیچ خللی نباید در امور جاری و خدمت‌رسانی در حوزه سلامت رخ دهد و باید حتی قوی‌تر و مصمم‌تر از گذشته کار کنیم.

وی افزود: نگاه ما به جلو و رسیدن به اهداف‌مان است و هر قدر هم که حاشیه ایجاد کنند نباید هدف خودمان را فراموش و رها کنیم. دانشگاه‌ها کانون علم و پیشران حرکت‌های بزرگ و توسعه‌ای در کشور هستند. توجه به کرامت انسانی، بیماران و تأمین مایحتاج آنها نیز اهمیت بسیار بالایی دارد.

وزیر بهداشت با تاکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی شایسته از خدمات دولت مردمی در حوزه سلامت به جامعه، یادآور شد: از برنامه به کارنامه رسیده‌ایم و لازم است که عملکرد دانشگاه‌ها با شیوه‌های هنرمندانه و در قالب تولیدات رسانه‌ای و تصویری به جامعه منعکس شود.

عین اللهی رضایتمندی کارکنان دانشگاه‌ها را در ارتقای خدمات بسیار مهم ارزیابی و عنوان کرد: برای ما قابل قبول نیست که مطالبات کارکنان در اموری همچون پروژه‌های عمرانی هزینه شود، در دولت مردمی اقدامات ارزنده برای ارتقای وضعیت معیشتی کارکنان از جمله اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری پس از ۱۵ سال انجام شد.

وی با اشاره به لزوم حضور رؤسای دانشگاه‌ها بین دانشجویان و خوابگاه‌ها تاکید کرد: معاونان دانشجویی و فرهنگی باید از نزدیک مشکلات و مطالبات دانشجویان را بررسی و جهت رفع آنها تلاش کنند، در فرصت باقی مانده با همان شور و شوق اولیه کار می‌کنیم.

وزیر بهداشت از در نظر گرفتن اعتبارات مورد نیاز از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت برای تقویت زیرساخت‌ها و امکانات آموزشی دانشگاه‌ها در سال جاری خبر داد و گفت: مشکلات کمبود فضاهای آموزشی را می‌توان با استفاده از سازه‌های سبک و زودبازده برطرف کرد. همچنین هیچیک از کلاس‌های آموزشی، امتحانات و آزمون‌ها در وزارت بهداشت به هیچ عنوان نباید تعطیل شود بلکه باید در زمان مقرر خود برگزار شوند.

عین اللهی تاکید کرد: رؤسای دانشگاه‌ها در این فرصت نظارت ویژه‌ای بر عملکرد مراکز درمانی و ارائه خدمات شایسته به مردم داشته باشند تا هیچ اختلال و مشکلی در خدمات‌رسانی ایجاد نشود، همچنین انتظار داریم رؤسای دانشگاه‌ها و مدیران به ارتقای امیدآفرینی در بین جامعه و انعکاس خدمات و دستاوردهای دولت کمک کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha