افزایش ۳۰ درصدی سرعت اینترنت تا پایان خرداد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به منظور وعده‌ای که به مردم دادیم، تا پایان خرداد ماه ۳۰ درصد به سرعت اینترنت همراه اضافه می‌شود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت (طبنا)عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: در آخرین حضور رئیس‌جمهور شهید در وزارت ارتباطات که در آستانه روز جهانی ارتباطات بود، افتتاح توسعه شبکه انتقال کشور را داشتیم که از آغاز دولت تا امروز بیش از ۸۰ درصد به ظرفیت آن اضافه شده است.

وی با اشاره به توسعه ۹۵ درصدی شبکه «آی پی» کشور گفت: در لایه دسترسی، «پروژه بزرگ فیبر نوری»، «توسعه کسب و کارها» و «توسعه نسل پنجم» را داشتیم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه کشور نیازمند کارهای اساسی از جمله توسعه زیرساخت‌های ارتباطی کشور در لایه‌های مختلف است، به کاهش سرعت اینترنت در روزهای اخیر اشاره و تاکید کرد: این مساله مربوط به یکی از ارائه‌دهندگان فضای ابری خارجی بود که مرتفع شد و دیگر مشکلی در شبکه وجود ندارد.

زارع‌پور اذعان کرد: به منظور وعده‌ای که به مردم دادیم، تا پایان خرداد ماه ۳۰ درصد به سرعت اینترنت همراه اضافه می‌شود.

وی افزود: یک داشبورد طراحی شده که من در گذشته آدرس آن را اعلام کردم که هر دو هفته یکبار به روزرسانی می‌شود و ارزیابی نهایی آن در خرداد اعلام خواهد شد.

وزیر ارتباطات همچنین تصریح کرد: اگر اپراتورها به تعهدات خود عمل نکنند، حتماً با آنها برخورد می‌شود.

زارع‌پور با اشاره به تمهیدات وزارت ارتباطات در زمینه انتخابات، بیان کرد: نحوه احراز هویت و رأی‌گیری به صورت الکترونیکی، وابسته به نظر نهایی شورای نگهبان است. با توجه به تجربه دو، سه ماه گذشته در برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، ما برای هر دو سناریو آماده هستیم.

ادامه دارد...

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha