ثبت نام بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه تامین اجتماعی استان زنجان آغاز شد

مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: فراخوان ثبت نام بیست و دومین دوره انتخاب بازنشسته، همسر بازمانده و از کار افتاده کلی نمونه هم‌زمان با سراسر کشور در این استان نیز آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت (طبنا)زنجان، دکتر عزیزخانی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی در نظر دارد به مناسبت ۲۵ ذی‌الحجه روز خانواده و تکریم بازنشستگان و به‌منظور ترویج فرهنگ تکریم و ارج‌گذاری به مقام ارزشمند بازنشستگان، همسران بازمانده و از کارافتادگان کلی نمونه، به‌عنوان اسوه‌های صبر و استقامت و خردورزی در جمع خانواده و جامعه، نسبت به انتخاب و تجلیل این قشر اقدام کند.

وی افزود: از کارافتادگان، همسران بازمانده بیمه‌شده‌های متوفی و سایر مستمری‌بگیران تحت پوشش این سازمان بیمه‌گر می‌توانند برای قرارگرفتن در فهرست برگزیدگان، با تکمیل کردن فرم‌های خوداظهاری در این فراخوان شرکت کنند.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان زنجان خاطر نشان کرد: هر ساله در آستانه ۲۵ ذی‌الحجه «روز خانواده و تکریم بازنشستگان» تعدادی از مستمری‌بگیران از بین مستمری‌بگیران استان متقاضی می‌شوند تا پس از انجام چندین مرحله بررسی توسط کارشناسان سازمان تامین اجتماعی، از بین آن‌ها چند نفر به‌عنوان افراد نمونه مورد تقدیر قرار گیرند.

عزیزخانی بیان کرد: بر اساس دستورکار اجرایی انتخاب بازنشستگان و مستمری‌بگیران نمونه، کمیته‌های استانی مربوطه مطابق برنامه زمان‌بندی شده تشکیل و مستمری‌بگیران نمونه بر اساس ضوابط مشخص شده انتخاب می‌شوند.

وی داشتن سابقه پرداخت حق‌بیمه، پیشرفت‌های تحصیلی در زمان بازنشستگی، تدریس در مراکز رسمی آموزشی در دوران بازنشستگی، موفقیت در رقابت‌های فرهنگی، علمی و ورزشی، خلق آثار فرهنگی، هنری و علمی در دوران بازنشستگی را از شاخص‌های انتخاب مستمری‌بگیران نمونه عنوان کرد.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: تربیت فرزندان شایسته نیز از دیگر شاخص‌های انتخاب مستمری‌بگیران نمونه است که مدارک تحصیلی فرزندان، موفقیت فرزندان در رقابت‌های ورزشی، علمی و هنری در این حوزه مورد توجه قرار می‌گیرد.

عزیزخانی یادآور شد: ارائه پیشنهاد یا خدمات مبتنی بر تجربیات موثر به دستگاه‌های اداری و اجرایی کشور در دوران بازنشستگی و ارائه پیشنهادهای موثر در بهبود کیفیت ارائه خدمات به مخاطبان سازمان تامین ‌اجتماعی و همچنین ارائه پیشنهادهای موثر در رفع چالش‌های این سازمان بیمه‌گر نیز از دیگر ضوابط انتخاب بازنشستگان نمونه محسوب می‌شود.

وی همچنین بیان کرد: کارآفرینی و ایجاد اشتغال در دوران بازنشستگی نیز از دیگر شاخص‌های مورد توجه در انتخاب مستمری‌بگیران به شمار می‌رود.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان زنجان تاکید کرد: همسران بازمانده بیمه‌شده‌های متوفی نیز علاوه بر معیارهای قبلی، مواردی از قبیل تعداد فرزندان تحت تکفل، موفقیت تحصیلی همسر بازمانده و تحت تکفل یا در قید حیات بودن پدر و مادر بیمه ‌شده متوفی نیز مورد توجه قرار گرفته است.

عزیزخانی یادآور شد: از بین متقاضیانی که در مهلت تعیین شده ثبت‌نام می‌کنند، یک نفر کارگر بازنشسته، یک نفر از جمع کارکنان بازنشسته تامین اجتماعی، یک نفر نیز از بین همسران بازماندگان کارگر فوت شده، همچنین یکی از همسران بازمانده کارکنان و یک نفر نیز از جمع از کارافتادگان و در مجموع پنج نفر به‌عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب خواهند شد.

وی آغاز فرایند ثبت نام را از امروز شنبه ۱۲ خرداد ماه جاری و آخرین فرصت تعیین شده برای ثبت‌نام نامزدها را پایان وقت اداری روز چهارشنبه ۲۰ تیرماه سال جاری عنوان کرد.

به گفته وی، مستمری‌بگیران تامین ‌اجتماعی زنجان می‌توانند برای دریافت فرم‌ ثبت‌نام به شعب دریافت کننده مستمری خود و یا سایت اینترنتی مدیریت درمان تامین اجتماعی این استان به آدرس  https:/tamin.ir مراجعه کنند و پس از دریافت و تکمیل فرم مربوطه آن را به همراه مدارک مورد نیاز به کانونهای بازنشستگی و یا شعب تامین ‌اجتماعی استان زنجان ارائه دهند.

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha