مصرف بیش از ۱۵۳ میلیون متر مکعب گاز CNG در استان زنجان طی سال گذشته

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از مصرف بیش از ۱۵۳میلیون متر مکعب گاز طبیعی در جایگاه‌های سوخت CNG استان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت (طبنا)زنجان، رحیم سلیمانی‌نژاد با اشاره به توزیع ۱۵۳ میلیون و ۴۵۴ هزار متر مکعب گاز در جایگاه‌های CNG استان، گفت: تامین و توزیع سوخت جایگاه‌های CNG مطابق نیاز استان یکی از خدمات مستمر شرکت گاز زنجان است که در راستای ایجاد رضایتمندی مشترکین به صورت منظم و بدون وقفه انجام می‌پذیرد.

وی با اشاره به استقبال زنجانیها از مصرف سوخت  CNG، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۳ جایگاه CNG در استان به بهره‌برداری رسیده ، که از این تعداد ۲۰ جایگاه در سطح شهر زنجان و ۲۳ جایگاه در سایر نقاط مختلف استان خدمت رسانی می‌کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان اذعان داشت: در حال حاضر با توجه به پراکندگی استقرار جایگاه‌های CNG در استان مشکلی برای توزیع و تحویل گاز مورد نیاز به جایگاه های سوخت  CNGوجود ندارد.

سلیمانی نژاد در دسترس بودن، درصد بالای ایمنی و بازدهی مطلوب سوخت CNG را از جمله مزیتهای استفاده از آن برای خودروها خواند و افزود: حذف رسوبات سرب از مواد حاصل از احتراق، هزینه تعمیر و نگهداری کمتر وسایل نقلیه گاز طبیعی نسبت به سایر وسایل نقلیه با سوخت فسیلی، عمر بالاتر روغن موتور و کاهش گازهای گلخانه‌ای در مقایسه با وسایل نقلیه بنزینی از دیگر دلایل استقبال هموطنان از این سوخت است.

وی در پایان با اشاره به ارزان بودن نرخ سوخت CNGنسبت به بنزین و سایر سوختهای میان تقطیر، یاد آور شد: امروزه به علت مقرون به صرفه بودن استفاده از این سوخت برای رانندگان، گاز CNG جایگاه خوبی در صنعت حمل و نقل کشور به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha