پژوهش ها باید بر اساس نیازهای جامعه انجام شود

نشست شورای پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با حضور رئیس دانشگاه و با محوریت بررسی آیین نامه گرنت های پژوهشی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از فارس، رئیس دانشگاه در نشست صبح امروز شورای پژوهشی دانشگاه با تاکید بر اهمیت آموزش در پژوهش گفت: تفکر در انجام پژوهش ها دارای اهمیت بسیاری است و آموزش در پژوهش مساله ای است که نیاز است به نحو ویژه ای مورد توجه قرار گیرد.

دکتر «سید وحید حسینی» افزود: پژوهش ها در وهله نخست باید کاربردی باشد و نتایج آن برای عموم مردم مفید و سودمند باشد و در وهله دوم باید سبب تولید علم شود.

او با بیان اینکه جامعه ایرانی اهل علم، تفکر و تحقیق است؛ بر لزوم هدف گذاری و جهت گیری مناسب برای پژوهش ها و طرح های تحقیقاتی تاکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تطابق پژوهش ها با نیازها را علاوه بر خدمت به جامعه، موجب سودآوری برای پژوهشگران دانست.

دکتر حسینی با تقدیر از عملکرد حوزه پژوهشی دانشگاه و تلاش های پژوهشگران دانشگاه گفت: باید به گونه ای عمل کنیم که تاثیرگذاری طرح های پژوهشی به ویژه در حوزه سلامت، برای تمام کشور باشد و بتوانیم نتایج تحقیقات را در تمام نقاط کشور اجرایی کنیم.

دکتر «محمدهاشم هاشم پور» معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این نشست، گزارشی از فعالیت ها و اقدامات حوزه پژوهش دانشگاه را به حاضران ارایه کرد و اعضای شورای پژوهشی دانشگاه و اساتید حاضر در نشست نیز نظرات و پیشنهادات خود در زمینه گرنت ها و روند اجرای آیین نامه های مربوطه را ارایه کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha