رای‌دهندگان شناسنامه یا کارت ملی به همراه داشته باشند

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: رای‌دهندگان با شناسنامه یا کارت ملی می‌توانند رای دهند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت(طبنا)محسن اسلامی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با بیان اینکه «شعبه‌های اخذ رأی به «پرتراکم» و «کم‌تراکم» تقسیم شده است»، اظهار کرد: نمایندگان فرمانداران، نیروهای حفاظت، متصدیان شعب و سایر عوامل اجرایی در این شعبه‌ها تا پایان رأی‌گیری حضور دارند. در شعبه‌های پرتراکم هفت متصدی و در شعبه‌های کم‌تراکم پنج نفر حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه «بیش از ۸۰۰ هزار نفر در شعبه‌های اخذ رأی در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری فعالیت خواهند داشت»، گفت: این افراد بیشتر از گروه‌های مختلف مردم هستند. در جمهوری اسلامی ایران، مردم در نظارت و اجرای انتخابات همیشه خدمات بسیاری داشته‌اند.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه «برای شرکت در این انتخابات شناسنامه یا کارت ملی نیاز است»، خاطرنشان کرد: دستگاه احزار هویت در همه شعبه‌های اخذ رأی فراهم است و نیاز به مُهر زدن روی شناسنامه نیست. بر اساس اصلاحیه قانون انتخابات، رأی دهنده با کارت ملی یا شناسنامه رأی می‌دهد و تعرفه رأی هم کاغذی خواهد بود. در قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، انتخابات تمام‌الکترونیکی دیده نشده است و به همین جهت محدودیت قانونی داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha