افتتاح ۱۵ هزار تخت بیمارستانی تا پایان دولت سیزدهم

وزیر بهداشت با اشاره به تأکید ویژه رئیس‌جمهور شهید بر تقویت پوشش بیمه همگانی سلامت گفت: در دولت مردمی پنج دهک اول درآمدی به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و آرزوی دیرینه پوشش همگانی سلامت تا حدود زیادی محقق شد

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت (طبنا)وزیر بهداشت با اشاره به تأکید ویژه رئیس‌جمهور شهید بر تقویت پوشش بیمه همگانی سلامت گفت: در دولت مردمی پنج دهک اول درآمدی به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و آرزوی دیرینه پوشش همگانی سلامت تا حدود زیادی محقق شد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از وبدا، بهرام عین‌اللهی در حاشیه اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور از مدیریت نیروهای انقلابی، باسواد، متخصص و جهادی در دولت مردمی سخن گفت و اظهار کرد: رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی بسیار توانمند و متخصص هستند و در هر فصل یک اجلاس و گردهمایی رؤسای دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

وی افزود: در این اجلاس، اقدامات و فعالیت‌های رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در مناطق مختلف کشور به‌ویژه در حوزه تقویت شبکه بهداشت، تأمین نیروی انسانی، اجرای برنامه ملی سلامت خانواده و نظام ارجاع و توسعه ۱۷ هزار تخت بیمارستانی ارائه شد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه مقرر بود تا پایان دولت سیزدهم در سال آینده، ۱۵ هزار تخت بیمارستانی جدید افتتاح شود، گفت: این تخت‌ها در ماه‌های آینده افتتاح می‌شوند و آثار شیرین دولت مردمی را خواهند چشید، همچنین در طول ۳۳ ماه گذشته، ۳۸۰ دستگاه تجهیزات پزشکی سنگین و سرمایه‌ای در مناطق محروم کشور توزیع شد و در دولت مردمی پنج دهک اول درآمدی به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و آرزوی دیرینه پوشش همگانی سلامت تا حدود زیادی محقق شد.

عین‌اللهی از تحقق قانون جوانی جمعیت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و تولیدات سلامت‌محور به عنوان تأکیدات ویژه شهید آیت‌الله رئیسی یاد کرد و افزود: شهید خدمت همواره تأکید داشت که کشور ما استعدادهای بالقوه زیادی در حوزه تولید و دانش‌بنیان دارد و نمونه آن هم تولید شش نوع واکسن کرونا توسط دانشمندان کشورمان بود.

وی با اشاره به تولید بسیاری از داروها و تجهیزات پزشکی در استان خراسان رضوی یادآور شد: بعضی شرکت‌های بزرگ و موفق داروسازی در این استان فعالیت دارند، همچنین در دولت مردمی، پارک‌های علم و فناوری سلامت، رشد دو برابری داشت تا زمینه‌ای برای ارتقای تولیدات محصولات سلامت‌محور باشند.

وزیر بهداشت از رشد مناسب ظرفیت رشته پزشکی و مقاطع تخصصی و فوق تخصصی در دولت مردمی خبر داد و گفت: در این دولت شاهد توسعه آموزش پزشکی و ایجاد رشته‌ها و دانشکده‌های جدید در سراسر کشور بودیم، همچنین در حوزه پژوهشی، کشورمان رتبه اول منطقه را دارد و در عرصه بین‌المللی نیز رتبه ما از ۱۶ به ۱۵ ارتقا پیدا کرد.

عین‌اللهی تأکید کرد: در روزهای آینده پروژه‌های بهداشتی و درمانی زیادی در سراسر کشور در کشور افتتاح می‌شود و تا پایان دولت، بیش از یک هزار تخت جدید بیمارستانی افتتاح می‌شود که بعضی از این پروژه‌ها همچون بیمارستان ولی‌عصر (عج) اراک، بیش از ۳۰ سال معطل بوده که در این دولت و با حمایت شهید آیت‌الله رئیسی، تکمیل شده و به نتیجه رسیده است.

وی گفت: چندین پروژه مهم حوزه سلامت استان خراسان رضوی امروز _پنجشنبه بیست‌وچهارم خرداد_ با حضور سرپرست ریاست‌جمهوری، افتتاح می‌شود که یکی از آن‌ها مرکز پیشرفته و جامع درمان سرطان در مشهد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha