​درج «روز ملی مشاغل خانگی» در تقویم اصناف، حرفه­ ها و مشاغل کشور

رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی از درج «روز ملی مشاغل خانگی و تولید خانه محور» در تقویم اصناف، حرفه‌ها و مشاغل کشور خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت(طبنا)به نقل از مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «آزیتا همتیان» از مصوب شدن روز 22 اردیبهشت به عنوان «روز مشاغل خانگی و تولید خانواده محور» در تقویم ملی کشور خبر داد.

وی تصریح کرد: در راستای گفتمان‌سازی عمومی مشاغل خانگی، دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با هماهنگی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی نسبت به نامگذاری روز ملی مشاغل خانگی و درج در تقویم اصناف، حرفه­ ها و مشاغل کشور اقدام کرد.

رییس دبیرخانه مشاغل خانگی هدف از این اقدام را فرهنگ‌سازی،گفتمان‌سازی، تشویق و هدایت متقاضیان به سمت کسب و کارهای خانگی عنوان کرد.

همتیان همچنین بر پررنگ کردن نقش مشاغل خانگی به عنوان یکی از مولفه‌های مهم سیاستگذاری در ایجاد اشتغال دولت سیزدهم تاکید کرد.

رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی در پایان گفت: این اقدام در راستای بند 4 مصوبات نشست مورخ 1402/07/30  ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و به استناد ماده واحده «تقویم اصناف، حرفه ها و مشاغل کشور (مصوب نشست  881 مورخ  1402/02/02 شورای عالی انقلاب فرهنگی)» و تصمیم نشست 820 مورخ  1403/02/25 شورای فرهنگ عمومی کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha