یک گلخانه تابع اقلیم در شهرستان فسا به بهره برداری رسید

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا از افتتاح یک واحد گلخانه تابع اقلیم محصولات سبزی و صیفی برای اولین بار در شهرستان فسا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت (طبنا) از فارس، محمدصادق فانی افزود این گلخانه به مساحت هزار و 200 متر مربع و با اعتبار سه میلیارد ریال آورده شخصی به بهره برداری رسید.

به گفته وی با بهره برداری از این طرح زمینه اشتغال 3 نفر فراهم شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه سطح گلخانه های فعال در شهرستان بالغ بر 25 هکتار است بیان کرد: افزایش تولید در واحد سطح، کاهش تبخیر و تعرق و کاهش مصرف آبیاری، محافظت در برابر تنش های محیطی کاهش سرعت بادهای شدید و جلوگیری از ریزش گل و میوه، افزایش کیفیت محصول از مزایای استفاده از گلخانه های تابع اقلیم است.

فانی بیان کرد: این طرح به عنوان یک طرح الگویی جهت توسعه گلخانه های تابع اقلیم با کشارکت صددرصدی بهره بردار انجام شده است و می تواند نقطه آغاز توسعه گلخانه های تابع اقلیم و انتقال کشت سبزی و صیفی بهاره و تابستانه به محیط های کنترل شده باشد.

در این آیین افتتاح ایوب غفاری معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه شهرستان، حسن دهقان رییس اداره برنامه ریزی فرمانداری ویژه شهرستان و جمعی از مسئولین محلی و بهره برداران حضور داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha