ثبت‌نام قطعی حدود ۶ میلیون دانش‌آموز ابتدایی / کنترل شرایط اجرای پروژه مهر در استان‌ها

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حدود ۹۰۰ هزار دانش‌آموز پایه اول ابتدایی ثبت‌نام قطعی شده‌اند، گفت: پنج میلیون و ۸۰۰ ثبت‌نام قطعی دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی انجام شده و در هفته پیش رو این عدد کامل‌تر خواهد شد تا به ثبت‌نام بالای ۹۰ درصد برسیم.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت(طبنا)و به نقل از وزارت آموزش و پرورش، سیدمجتبی هاشمی با بیان اینکه نهمین جلسه پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش در سطح ملی تشکیل شد، اظهار کرد: با توجه به همگرایی که در حوزه‌های مختلف وجود دارد با هماهنگی مدیران کل، جلسه‌ای برای کنترل شرایط اجرای پروژه مهر در سطح استان‌ها در دو بخش ثبت‌نام و ثبت و توزیع کتب درسی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در نشست‌های قبل، فعالیت پروژه مهر در سطح ملی، استانی و منطقه‌ای تبیین شده است، افزود: در جلسات هرکدام از کارگروه‌ها به تناسب فعالیت‌ها و وظایفی که برعهده آن‌ها گذاشته شده، با توجه به برنامه زمان‌بندی پروژه مهر، دستور جلسه‌ای برای آن‌ها تعیین می‌شود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش بابیان اینکه شرایط مهم تصویب و مسائلی به صورت دوسویه با استان‌ها به جمع‌بندی رسید، ادامه داد: مرتبط با ثبت‌نام دانش‌آموزان، مسائل در دو بخش حوزه ابتدایی و متوسطه بررسی شد، کلاس اول ابتدایی به دلیل شرایط خاص مورد بررسی دقیق‌تر قرار گرفت و تا امروز حدود ۹۰۰ هزار دانش‌آموز ثبت‌نام قطعی شدند؛ در فرصت باقی‌مانده بخش‌های دیگری هم اضافه خواهد شد و نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد.

هاشمی با بیان اینکه سایر پایه‌های ابتدایی هم با توجه به میان پایه بودن و طبق برنامه زمان‌بندی پس از صدور کارنامه در پایه بالاتر باید ثبت‌نام کنند، گفت: پنج میلیون و ۸۰۰ ثبت‌نام قطعی دانش‌آموزان در حوزه ابتدایی انجام شده است و در هفته پیش‌رو این عدد کامل‌تر خواهد شد تا به ثبت‌نام بالای ۹۰ درصد در دوره ابتدایی برسیم.

وی با بیان اینکه در دوره متوسطه نیز دو پایه ورودی هفتم و دهم وجود دارد، افزود: هماهنگی‌های لازم انجام شده، ثبت‌نام میان پایه‌ها آغاز شده و در جلسات آتی بحث ثبت‌نام دوره متوسطه در دستور کار قرار خواهد گرفت، سایر فرایندهایی که زمینه‌ساز ثبت‌نام است و فرایندهای پس از ثبت‌نام نیز در دبیرخانه پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش برنامه‌ریزی شده است و در دستور کار قرار می‌گیرد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: عزم و جزم همه در سطوح مختلف این است که به صورت پیشگیرانه و آینده‌نگرانه شرایط پروژه مهر رصد شود و تلاش می‌شود فعالیت‌ها با دقت و قوت انجام شود، همه پای کار هستند تا سال تحصیلی آتی سال خوبی برای دانش‌آموزان باشد.

هاشمی با بیان اینکه در حوزه کتب درسی مسائل بررسی شد، در بخشی از استان‌ها فعالیت ثبت کتب به‌خوبی انجام و در برخی نگرانی‌هایی وجود داشت که تذکرات لازم داده شد، اظهار کرد: طبق زمانبندی همگام‌سازی، همه فعالیت‌های پروژه مهر پیش می‌رود و آینده روشنی در حوزه اجرای پروژه مهر و آغاز سال تحصیلی خواهیم داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha