کارت زرد قطعی برق به ۱۰ دستگاه اجرایی استان زنجان

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، گفت: در پایش بار مصرفی دستگاه‌های اجرایی استان زنجان تاکنون برای ۱۰ دستگاه اجرایی به سبب عدم رعایت کامل الگوی مصرف اخطاریه ابلاغ شد که درصورت عدم رعایت برق این دستگاه‌ها قطع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت (طبنا)زنجان،پیام جوادی مدیرعامل توزیع نیروی برق استان زنجان در آیین آغاز رزمایش پایش و مدیریت بار دستگاه‌های اجرایی و مراکز تجاری استان با اعلام این‌که روند افزایشی مصرف انرژی در ماه‌های گرم سال موجب ناترازی در تولید و مصرف برق می‌شود اظهار کرد: پیشی گرفتن مصرف از تولید و شدت بالای انرژی در ایران نسبت به میانگین جهانی بر اهمیت رعایت الگوی مصرف درست می‌افزاید چرا که تولید برق علاوه بر هدر رفتن منابع طبیعی خطرات زیست محیطی فراوانی را نیز به همراه دارد.

وی افزود: اصلاح الگوی مصرف یکی از چالش‌های مهم کشور است که در صورت تحقق آن می‌توان گام‌های بلندی برای پیشرفت و آبادانی برداشت.

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان زنجان، بیان کرد: مصرف بیهوده انرژی و عدم بهینه‌سازی آن موجب هدر رفت منابع مالی بالایی نیز می‌شود و می‌توان این انرژی زیرساختی را در ریل توسعه و پیشرفت استفاده کرد که به آبادانی و جهش تولید منجر گردد.

جوادی با اشاره به اینکه مشترکان اداری بخش مهمی از انرژی توزیع شده در استان را مصرف می‌کنند عنوان کرد: جبران ناترازی تولید و مصرف انرژی نیازمند همراهی همه مشترکان به‌خصوص بدنه‌ی دولت است.

وی با بیان اینکه مشترکان اداری نقش بسیار مهمی در مدیریت مصرف دارند، افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر همراهی مطلوبی از این بخش شاهد بودیم و امیدواریم امسال هم که روزهای بسیار گرمی در پیش رو داریم این همراهی بیش از پیش باشد.

کارت زرد قطعی برق به ۱۰ دستگاه اجرایی استان زنجان

در ادامه رویا قزلباش معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده با هدف ترویج فرهنگ مدیریت مصرف، این رزمایش با حضور ۲۸ اکیپ متشکل از ۸۰ کارشناس در سطح استان آغاز و ۱۴۰ دستگاه اجرایی و ۱۶ مرکز تجاری بزرگ استان پایش شد.

وی افزود: بر اساس مصوبه هیأت محترم دولت، از تاریخ ١٥ خرداد تا ١٥ شهریورماه ١٤٠٣ ساعت کاری ادارات از ٦ تا ١٣ تعیین شده که این موضوع در جهت صرفه جویی در مصرف برق در ساعات پیک بار فصل گرم و تابستان برنامه‌ریزی و همچنین در این مصوبه تاکید شده که تمامی ادارات استان باید مصرف برق خود را به میزان ۴۰ درصد در ساعات اداری نسبت به دوره مشابه سال ١٤٠٠ و ۷۰ درصد در ساعات غیر اداری به نسبت مصرف همان روز، کاهش دهند و اداراتی که دارای مولد برق هستند جهت تامین برق خود در ساعات اداری باید از مولدهای تامین برق استفاده کنند.

قزلباش اظهار کرد: در پایش بار مصرفی دستگاه‌های اجرایی تاکنون برای ۱۰دستگاه اجرایی به سبب عدم رعایت کامل الگوی مصرف اخطاریه ابلاغ شد که  درصورت عدم رعایت نکات ابلاغ شده برق این دستگاه‌ها قطع خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: براساس دستور از تاریخ اجرای رزمایش محدود نمودن مصرف ادارات طبق میزان مجاز مصرف قید شده در بند اصلی با استفاده از برنامه‌ریزی از راه دور کنتورهای هوشمند دستگاه‌ها آغاز می‌گردد، این موضوع پیش‌تر به به کلیه دستگاه‌های اجرایی با هماهنگی استانداری زنجان ابلاغ گردیده است.

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha