کد خبر: آغاز-ثبت-نام-در-دوره-تکمیلی-تخصصی-علوم-آ
۲۰ خرداد ۱۳۹۹، ۱۸:۴۰
آغاز ثبت نام در دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی از اول تیر ۹۹

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری  سلامت به نقل از وبدا، متقاضیان ورود به دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی می توانند براساس شرایط اعلام شده جهت شرکت در آزمون ورودی اقدام کنند.

شرایط عمومی ورود به دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی

افرادی که در یکی از رشته های علوم آزمایشگاهی بالینی (ایمنی شناسی پزشکی، انگل شناسی پزشکی، باکتری شناسی پزشکی، بیوشیمی بالینی، ژنتیک پزشکی، میکروب شناسی پزشکی، قارچ شناسی پزشکی، ویروس شناسی پزشکی و هماتولوژی آزمایشگاهی و بانک خون) دارای دکتری تخصصی (Ph.D) یا تخصص هستند می توانند در این دوره شرکت کنند.

این افراد پس از فراغت از تحصیل باید حداقل ۴ سال سابقه کار در رشته تخصصی داشته باشند.

دانش آموختگان خارج از کشور در صورتی که عنوان مدرک ارزشیابی شده آنها مطابق موارد اعلام شده باشد و یا دارای کارت و شماره نظام پزشکی از سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی باشند، مجاز به ثبت نام در این فراخوان هستند.

نحوه ثبت نام در دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی

ثبت نام آزمون، ارسال مدارک و دریافت کد رهگیری از تاریخ اول تیر تا هشتم تیر ۹۹ فقط به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی www.sanjeshp.ir صورت می پذیرد.

همزمان با تکمیل فرم ثبت نام داوطلبان باید نسبت به ارسال مدارک اسکن شده خود (فقط به صورت اینترنتی) در سایت مرکز سنجش اقدام کنند.

پس از تکمیل فرم ثبت نام و ارسال مدارک و بلافاصله پس از فشار دادن دکمه ثبت توسط داوطلب برای وی کد رهگیری صادر می شود و برای افرادی که کد رهگیری دارند، در صورت کامل بودن مدارک و احراز شرایط شرکت در آزمون، کارت ورود به جلسه صادر خواهد شد.

داوطلبان موظفند پس از صدور کد رهگیری آن را به همراه نسخه چاپ شده از فرم ثبت نام، برای مراحل بعدی آزمون نزد خود محفوظ نگه دارند.

 هیچ گونه مدرکی به صورت حضوری یا کتبی یا ارسال از طریق پست و یا اتوماسیون اخذ نخواهد شد. همچنین به مدارکی که با پست الکترونیکی ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

داوطلبان ملزم هستند کلیه مدارک اسکن شده خود را همراه با فرم ثبت نام به صورت اینترنتی ارسال کنند. برای افرادی که در هنگام ثبت نام مدارک ارسال نمی کنند و یا ناقص ارسال می کنند، کارت ورود به جلسه صادر نخواهد شد.

هزینه ثبت نام آزمون کتبی مبلغ ۲ میلیون ریال (۲۰۰ هزار تومان) است و داوطلب باید با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به خرید اعتبار و دریافت کد پرداخت جهت ثبت نام آزمون پذیرش دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی اقدام کند. وجه پرداختی به هیچ عنوان قابل استرداد نیست.

مدارک لازم جهت ثبت نام دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی

مدارک شامل: پرداخت هزینه ثبت نام آزمون کتبی به مبلغ ۲ میلیون ریال، تکمیل دقیق فرم ثبت نام اینترنتی، کد رهگیری ویژه متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان (داوطلبان شاهد و ایثارگر نیازی به ارائه کد رهگیری از سایت ایثار یا کد ایثارگری ندارند)، اسکن عکس ۳x۴، اسکن اصل کارت ملی، اسکن اصل شناسنامه، اسکن اصل دانشنامه دکتری تخصصی Ph.D و یا تخصص. اسکن اصل گواهی حداقل  ۴ سال سابقه کار در رشته تخصصی، اسکن اصل مدرک نشان دهنده وضعیت نظام وظیفه عمومی، اسکن کارت فرزند یا همسر شهید، کارت جانباز، فرزند یا همسر جانباز.

تذکر: دانش آموختگان خارج از کشور در صورتی که عنوان مدرک ارزشیابی شده آنها مطابق با یکی از رشته های علوم آزمایشگاهی بالینی (ایمنی شناسی پزشکی، انگل شناسی پزشکی، باکتری شناسی پزشکی، بیوشیمی بالینی، ژنتیک پزشکی، میکروب شناسی پزشکی، قارچ شناسی پزشکی، ویروس شناسی پزشکی و هماتولوژی آزمایشگاهی و بانک خون) باشد و یا دارای کارت و شماره نظام پزشکی از سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی باشند.

توصیه می شود داوطلبان مدارک اعلام شده را از قبل آماده کنند تا بتوانند در مهلت زمانی تعیین شده جهت ارسال به موقع اینترنتی مدارک اقدام کنند. هر یک از تصاویر اسکن شده باید با فرمت  jpg و حجم ۲۰ تا ۳۰۰ کیلو بایت تهیه شوند.

نحوه پذیرش دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی

پذیرش در دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی از طریق آزمون کتبی و مصاحبه (به ترتیب با سهم ۶۰ و ۴۰ درصد) انجام خواهد شد.

آزمون کتبی از مباحث تشخیص آزمایشگاهی بالینی کتب مرجع هر یک از رشته های تخصصی فوق در حد بخشهای مربوط از کتاب: Henry’s Clinical Diagnosis and Management By Laboratory Methods است که توسط هیأت های ممتحنه رشته های اعلام شده و به صورت سؤالات چند گزینه ای برگزار می شود.

آزمون کتبی روز پنجشنبه ۲۳ مرداد ۹۹ برگزار می شود. بر اساس شرایط، آزمون کتبی ممکن است بصورت الکترونیک (Computer Based) و یا کاغذی (Paper Based) باشد. همچنین چنانچه در طول برگزاری آزمون الکترونیک مشکلی ایجاد شود امکان برگزاری آزمون به صورت کاغذی فراهم خواهد بود.

آزمون مصاحبه مبتنی بر سوابق شغلی و علمی داوطلبان انجام خواهد شد. جزئیات مربوط به سوابق مورد بررسی در آزمون مصاحبه از طریق اطلاعیه های بعدی اعلام می شود.

مرکز سنجش آموزش پزشکی از صدور کارت شرکت در جلسه آزمون برای متقاضیانی که فاقد هریک از شرایط باشند، خودداری کرده، و چنانچه در هر مرحله ای مشخص شود که فرد متقاضی واجد شرایط شرکت در فراخوان نبوده است، ثبت نام وی کان لم یکن تلقی می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha