کد خبر: ابتلای-بیش-از-۱۲۷-هزار-نفر-به-کروناویرو
۲۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۰
ابتلای بیش از ۱۲۷ هزار نفر به کروناویروس در فارس

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح الله حسینی» اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان فارس، ۴۵۱ هزار و ۲۳۵ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه و به آزمایشگاه های تشخیصی در سطح استان ارسال شده که از این تعداد، ۱۲۷ هزار و ۶۴۳ مورد مثبت شناسایی شده است.

او همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدا شیوع کروناویروس تاکنون، ۱۰۹ هزار و ۸۹۱ نفر اعلام کرد.

دکتر حسینی با اشاره به بستری دو هزار و ۲۱۰ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا به کروناویروس در بیمارستان های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۳۵۳ بیمار کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: متاسفانه ۳۱ نفر  در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به دو هزار و ۹۶ نفر رسیده است.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز  با اشاره به اعمال محدودیت های کرونایی در کشور و استان، مشارکت و همکاری مردم در اجرای صحیح محدودیت ها را باعث کاهش سرعت انتقال کروناویروس دانست و تاکید کرد: بی توجهی و سهل انگاری در برابر کروناویروس، باعث گسترش شیوع این بیماری و افزایش ابتلا و مرگ می شود، بنابراین با استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها و پرهیز از ترددهای غیرضرور، می توان از ابتلا به این بیماری پیشگیری کرد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha