به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت،حسینعلی شهریاری با اشاره به صحبت‌های دکتر قالیباف در خصوص پیگیری‌های کمیسیون بهداشت برای بهبود معیشت کادر درمانی و نامه رئیس مجلس به رئیس جمهور در جهت پیگیری تخصیص کامل یک میلیارد دلار صندوق توسعۀ ملی به منظور حل مشکلات معیشتی کادر درمانی، گفت: متاسفانه در چند ماه اخیر تعدادی از پرستاران به دلیل حقوق و مزایای پایین و جایگاه نامناسب به کشورهای اروپایی و اسکاندیناوی مهاجرت کردند. متاسفانه کارانه امسال پرستاران و کادر درمانی با وجود شیوع ویروس کرونا و فعالیت 24 ساعته و مراقبت از بیماران حتی به اندازه اردیبهشت سال گذشته که کرونایی نبوده پرداخت نشده است.

آسیب نارضایتی کادر پرستاری مستقیما به بیماران منعکس خواهد شد

 نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی،افزود: با وجود تاکید دکتر قالیباف نسبت به وضعیت معیشتی پرستاران و پیگیری ایشان از رئیس جمهور، متاسفانه دولت مردان به این موضوع توجهی نداشتند از طرفی آسیب نارضایتی کادر پرستاری مستقیما به بیماران منعکس خواهد شد، بنابراین از دولت می‌خواهیم به این مسئله توجه جدی داشته باشد و برای حقوق پرستاران و پرسنل بهداشت و درمان اولویت‌هایی قائل شوند.

ستاد ملی مقابله با کرونا به ستاد دولتی تبدیل شده است

وی با انتقاد از رئیس جمهور برای عدم دعوت از نمایندگان مجلس جهت حضور در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا، ادامه داد: معتقدم این ستاد ملی کرونا نبوده بلکه ستاد دولتی است. علی رغم تاکید و درخواست دکتر قالیباف از رئیس جمهور برای حضور یکی از نمایندگان اعضای کمیسیون بهداشت و کمیسیون اجتماعی در جلسات این ستاد  تاکنون حتی یک بار هم به این جلسات دعوت نشده اند. تنها امروز از نمایندگان مجلس برای جلسه قرارگاه عملیاتی برای اجرایی کردن مصوبات ستاد که هیچ ارتباطی با آنها نداشته، دعوت کردند.

نمایندگان مجلس باید در ستاد ملی کرونا برای دفاع از حقوق مردم حضور داشته باشند

این نماینده مردم در مجلس با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس باید در ستاد ملی کرونا حضور داشته باشند و  از حقوق مردم دفاع کنند، اظهار کرد: ما احساس میکنیم حقوق مردم در تصمیمات و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا رعایت نمی‌شود. از سوی دیگر ما از ستاد ملی کرونا به دلیل وضعیت بحرانی شیوع این ویروس درخواست تعطیلی دو هفته‌ای تهران و کلانشهر‌ها را داشتیم که البته اکثر مسئولان وزارت بهداشت نیز با این موضوع موافق هستند اما هنگام طرح در ستاد، تصمیم دیگری گرفته می‌شود.

احتمال ارائه طرح دو فوریتی برای تعطیلی تهران و کلان شهرها

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفـت: رئیس مجمع نمایندگان استان تهران و 65 رئیس دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور در خواست تعطیلی دو هفته‌ای تهران و کلانشهر‌ها  را دارند که البته باید در این مدت افراد بی بضاعت و کم بضاعت به لحاظ معیشتی مورد حمایت قرار بگیرند و برای پیشگری از شیوع ویروس کرونا در هفته‌های آتی نیز برنامه ریزی‌های لازم صورت بگیرد. از این رو امیدواریم در جلسه بعدی ستاد ملی مقابله با کرونا این موضوع مطرح و به تصویب برسد در غیر صورت مجلس طرح دو فوریتی برای تعطیلی دو هفته‌ای تهران ارائه خواهد کرد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با اشاره به شروع محدودیت‌ها از امروز به مدت یک ماه و تعطیلی برخی از مشاغل از ساعت 18، افزود: این محدودیت‌ها بدین معنی است که مردم تمامی کارهای خود را قبل از ساعت 18 انجام دهند و اینکه متروها، اتوبوس‌ها و مراکز خرید مملو از جمعیت شوند، اهمتی ندارد. متاسفانه تصمیم‌هایی گرفته می‌شود که خیلی توجیه کننده نیست. به نظر بنده در این شرایط بهترین کار تعطیلی دوهفته‌ای تهران  و سپس اعمال محدودیت‌های جدی برای قطع زنجیره انتقال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha