کد خبر: توصیه-محققان-رژیم-غذایی-سالم-برای-مبار
۱۷ فروردین ۱۳۹۹، ۱۴:۲۰

به گزارش گروه سلامت طبنا (خبرگزاری سلامت)،کارشناسان بهداشتی انگلیس توصیه می‌کنند پیروی از یک رژیم غذایی سالم  در شرایط شیوع بیماری کووید ۱۹ به این دلیل که می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند، مهم است.

کارشناسان برجسته همچنین تأکید می‌کنند که مقامات باید مردم را به پیروی از رژیم غذایی سالم تشویق کنند تا علاوه بر جلوگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی، سیستم ایمنی بدن آنها را برای مبارزه با بیماری‌ها و عفونت‌ها تقویت کند.

محققان نیز باور دارند، پیوند حیاتی بین رژیم غذایی سالم و مصونیت از بیماری وجود دارد که معمولاً خیلی از افراد نسبت به آن آگاهی ندارند.

به گفته دانشمندان، مصرف روزانه مقدار زیادی میوه و سبزیجات هیچ گونه در امان بودن از بیماری‌ها را تضمین نمی‌کند، اما به بدن بهترین فرصت را می‌دهد تا مریضی را شکست داده و فرد به شدت بیمار نشود.

شواهد قابل توجهی وجود دارد مبنی بر اینکه عادات غذا خوردن بر سیستم ایمنی بدن که وظیفه مبارزه با عفونت و بیماری  را دارد، تأثیر می‌گذارد.

افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن به میزان زیادی در خطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ هستند.

سیستم ایمنی بدن به گلبول‌های سفید خون متکی است که برای مبارزه با ویروس‌هایی مانند COVID-۱۹ آنتی بادی تولید می‌کند.

غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان مانند میوه، سبزیجات و ماهی به افزایش فعالیت گلبول‌های سفید کمک می‌کند؛ حفظ وزن سالم همچنین می‌تواند به مردم شانس بیشتری برای مقابله با ویروس کرونا دهد.(فارس)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha