کد خبر: راهکار-دیجیتالی-مقامات-بهداشتی-انگلی
۹ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۲۹

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، قرار است سرویس سلامت همگانی انگلیس درمان رایگانی را از طریق تلفن‌های هوشمند در اختیار میلیون‌ها نفر قرار دهد که به اختلال خواب دچار هستند.

این برنامه به شکل پایلوت در مناطقی از این کشور اجرا شده که بر اساس آن بیماران این اپلیکیشن را که با نام «قرص دیجیتال خواب‌آور» شناخته شده دانلود می‌کنند. در این روش تکنیک‌های رفتار درمانی شناختی  و ردیابی خواب به کار گرفته شده و به افراد مبتلا به بی‌خوابی‌های مزمن کمک می‌کند تا به بهترین الگوی خواب دست پیدا کنند.

این برنامه پس از آن ارائه شد که گروهی از محققان دانشگاه آکسفورد در بررسی‌های خود مشاهده کردند که تقریبا سه چهارم از تمامی افرادی که این برنامه را دنبال کرده بودند احساس سلامت بهتری داشتند و در نتیجه در وضعیت بی‌خوابی آنها بهبود مشاهده شد.

در این مطالعه که روی هزار و 700 بزرگسال با میانگین سنی ۴۰ سال انجام گرفت، مشخص شد 6 ماه پس از شروع این برنامه 6 هفته‌ای کیفیت زندگی این افراد حدود یک پنجم بهبود پیدا کرد. همچنین، بهبود علائم افسردگی، اضطراب و خستگی در این افراد مشاهده شد.

به گفته متخصصان انگلیسی، حدود یک پنجم از بزرگسالان در این کشور در دوره‌ای از زندگی خود دچار بی‌خوابی مزمن می‌شوند که عمدتا مصرف دارو برای آنها تجویز می‌شود. هرچند، این داروها با عوارض جانبی برای بیمار به همراه هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha