کد خبر: سال-۹۹-به-پایان-رسید،-اما-کرونا-وجود-دار
۳۰ اسفند ۱۳۹۹، ۱۵:۰۵
سال ۹۹ به پایان رسید، اما کرونا وجود دارد و همچنان قربانی می گیرد!
به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح اله حسینی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۷۶ هزار و ۸۹۹ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۸۱ هزار و ۹۳۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۵۲ هزار و ۹۹۵ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد چهار هزار و ۵۲۳ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۸۶ هزار و ۴۵۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۵۶۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۹۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۳۳۲ اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه  علوم پزشکی شیراز همچنین از بهبودی ۱۷۶ هزار و ۶۲ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او با توصیه به رعایت اصول بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها، هشدار داد: بسیار دوست داشتیم تا در زمان تحویل سال جدید، آمار ریشه کنی کرونا را اعلام کنیم، اما تقدیر اینگونه نبود و این ویروس همچنان در جامعه در حال گردش است و قربانی می گیرد.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز  از مردم خواست تا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و برگزاری مراسم نوروز، دورهمی های خانوادگی و صله رحم امسال به صورت مجازی، یاری گر و پشتیبان مدافعان سلامت در مبارزه با این ویروس باشیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha